ILLUSTREERITUD MUINAS-FANTAASIARAAMAT “13 RÄNDURIT”User's  Olev Muutra project in the category Print

Hea hooandja! Olen Olev Muutra ja loodan teie abile illustreeritud muinas-fantaasiaraamatu ”13 RÄNDURIT” toetuseks. Tegu on 100%  Eesti algupärase kirjandusega.

Raamatu tegevus toimub muinasajas. See koosneb 13 ühtseks tervikuks loodud muinasloost 200-l leheküljel, mida vestavad lugejale 13 laiast ilmast saabunud rändurit, kes on saatuse tahtel kohtunud hubases trahteris mis kannab nime “13 RÄNDURIT”. Nii saavadki siin alguse kummalised öölood.

Raamat on mõeldud kõigile neile, kellele meeldib lugeda muinasjutte, kuid ennekõike siiski vanemale koolieale ning täiskasvanuile. Noorim raamatut lugenu on 12-aastane tütarlaps, kellele “13 RÄNDURIT” meeldis. Lood sisaldavad huumorit ja müstikat, nutikaid mõtteteri, armastust, õudu ja sõjategevust, kuid annab teemat elu üle mõtisklemiseks ning ei puudu ka südamlikud momendid.

Raamatule on valminud kunstnik Mait Laurilt 23 suurepärast illustratsiooni, tekstid on toimetanud tõlkija Kati Metsaots, raamatu küljendaja on Maarja Roosi, tekstide autor Olev Muutra. Kui saame vajaliku summa, siis loodame raamatu “13 RÄNDURIT” hiljemalt tulevaks jõuluks avaldada. Raamatu presentatsiooniks on meie käsutusse lubatud moodne Sõmeru Keskusehoone. Raamatu “13 RÄNDURIT” presentatsioon peaks tulema üks huvitav ja suurepärane sündmus, kui kõik  läheb nii nagu plaanitud. Ehk saab seal näha ka laiemale avalikkusele tuntud inimesi. Kõik oleks nagu olemas, kuid puudub raamat, mida presenteerida. Loodan, et hooandjad suudavad selle vea parandada. Raamatu kohta on öeldud, et teist sellist pole seni veel Eestimaal nähtud, kuid eks oma silm on kuningas. Kas rändur jõuab lõpuks koju? Tahaks loota.

 

“Tegu on postmodernistliku lähenemisega kõigile, kellele meeldib lugeda muinasjutte”

--- Ants Juske, eesti ajakirjanik, kunstiteadlane ja -kriitik

 

“Seda kunstmuinasjuturaamatut loeksid meelsasti nii lapsed, isad-emad kui ka vanaemad-vanaisad.”

--- Kerttu Rakke, kirjanik ja stsenarist

  • 25 backers
  • 550€raised of 5000€ goal

Ended

This project was not funded and ended on 04.Sep.2013