IV Soome-Ugri Filmifestival Setomaal Tsiistre linamuuseumisUser's  Edina Csüllög project in the category Events

 
Minu nimi on Edina Csüllög. Olen Ungarist pärit filmitegija ja elan Lõuna-Eesti metsas. Me veame koos sõpradega Soome-Ugri Filmifestivali FUFF, sest meile on oluline meie väikeste hõimurahvaste kultuuri ja keele säilimine. Usume, et iga kultuur ja keel rikastab maailma ning iga keel on aja jooksul enesesse talletanud tohutu iidse teadmise.
 
Festival toimub imeilusas paigas Võrumaal, Tsiistre Linamuuseumis juba neljandat korda. Festivalile sõidetakse kõikjalt maailmast Mehhikost Islandini ja loomulikult Venemaalt, kus  soome-ugri väikerahvad elavad. Lõuna-Eesti imekaunis looduses toimuv festival on ideaalne paik uute sõprade leidmiseks ja maailmapildi avardamiseks. Festival on kujunenud soome-ugri filmitegijate ja nende sõprade oluliseks kohtumispaigaks. See on ainus festival maailmas kus saate vaadata hõimurahvaste tehtud lühimängufilme. 
 
Lisaks filmiprogrammile on festivalil udmurdi fotonäitus Soome-ugri naiste rõivamoest ning saab kuulata filmiteemalisi ettekandeid. Täpsema programmi leiad www.fuff.ee ja FB lehelt, kus saad oma huvist ka teada anda.
 
Festivali filmiprogramm ja stsenaristikka töötuba on saanud toetust Kultuurkapitalilt, Hõimurahvaste Programmilt, Eesti Filmi Instituudilt ning Ungari Suursaatkonnalt ja Instituudilt. Nii saame võimaldada režissööridele ja koolitajatele sõidu, öömaja ja toitlustuse. Aga kahjuks ei kata need toetused meie kulusid muusikaprogrammi osas. Aga mis soome-ugri festival see on kus ei kõla pillimäng ja laul?
 
Selleks me Hooandja toetus palumegi. Soovime pakkuda festivalikülalistele head pillimängu, laulu ja tantsumuusikat.
Sel aastal esinevad meie armastatud ansambel Puuluup.
 
 
ja
Kristel Mägedi
Kes esitab karmoška saatel omaloodud laule, mis on natuke muinasjutulised ja natuke elulised.
ja
DJ Aivar Meos, kes on juba varasematel festivalidel kordumatu soome-ugri diskoga rahva südame võitnud.
 
 
Hooandja toetust kasutame nii:
Muusikute honorarid, toitlustamine, ööbimis- ja tehnikarendi kulud.
Ülejäänud raha 7% läheb Hooandjale.
 
Juhul kui raha ületab küsitud summat, kasutame ülejäävat osa Soome-Ugri filmilaagri jaoks, mis toimub tänavu juulis juba kolmandat korda. Sel aastal tulevad filme tegema vepslased, karjalased, setod ja üks viimaseid vadja keele oskajaid.
 
Kui sa ei saa rahaliselt aidata, palun jaga seda postitust, ka sellega aitad meid väga palju.
 
 
Meie tegemistest saad rohkem teada:
 
Festivali kava: