Järva-Jaani RulaparkUser's  Arto Saar project in the category Civic initiative

Järva-Jaani Rulapark on projekt, mis ei ole mõeldud ainult Järva-Jaani noortele, vaid tervele Kesk-Eestile, sest lähimad siserulapargid on Tallinnas ja Tartus ehk ca 100 km kaugusel. On tehtud mitmeid vägevaid väliparke (Türi, Väätsa, Paide), kuid paraku on Eesti ilmastik selline, et nende kasutusaeg on väga lühike ja seetõttu ei saa aastaringselt selle alaga tegeleda.

Järva-Jaanis endise kutsekooli ruumidesse, täpsemalt aulasse, on võimalik teha mitmekülgne park. Eeltööna on ruumidel juba vahetatud aknad, ehitatud välja WC ning ka eraldi juurdepääs.  

 

Koostöös Eesti tipptegijatega firmast OnWheels OÜ on projekteeritud park, mis rahuldab nii algajate kui proffide vajadusi. Koostöös on plaanis teha ka erinevaid võistlusi.

 
Kogu projekti maksumus on 12000 eurot. 2000 eurot on juba eraldanud Kohaliku Omaalgatuse programm. Oma õla on alla pannud ka mitmed kohalikud ettevõtted, sest ka neile on oluline noorte mitmekülgne areng.
 
Pargi haldamine ja hooldus jääb MTÜ-le  Järva-Jaani Elamuskeskus. Et noortel ja teistel kasutajatel oleks ka väike vastutus ning et pargist ei kujuneks lihtsalt „hängimise“ koht, siis hakkab pargil olema ka väike kasutustasu. Selle raha eest peab saama makstud elektri ning muud halduskulud. 

Park peaks valmis olema 1. septembriks, et uuel kooliaastal oleks õpilastel veelgi rohkem võimalusi vaimu puhata.  

 
Jääme lootma teie panusele ja suured tänud juba ette.