Joel Remmel Trio juubelialbum "Kevad"User's  joelremmel project in the category Music

Joel Remmel Trio tähistab eeloleval kevadel kümne aasta möödumist oma debüütkontserdist. Mõistagi on selle ümmarguse tähtpäeva tarbeks salvestatud ka uus album! Ja et tähistamine oleks veelgi pidulikum, kutsuti head sõbrad kampa. Ansambli eestvedaja Joel Remmeli, tema kontrabassistist venna Heikko Remmeli ja trummar Ramuel Tafenauga liituvad värskel albumil armastatud laulja Liisi Koikson, Soome esitrompetist Jukka Eskola ja kodumaise saksofonimängu üks tippe Aleksander Paal.

Mõnes mõttes võib öelda, et käesoleva albumi salvestamiseks on eeltööd tehtud viimased kümme aastat. Kõik varasemad salvestused, kontserdid nii kodu- kui välismaal, õnnestunud ja ebaõnnestunud muusikalised katsetused on tänaseks vorminud just sellise ansambli (koos külalistega), keda plaadil kuulda saab. Hulk noori ja ka juba mõneti kogenumaid muusikuid, kes on koosmusitseerimise eest tänulikud, eriti käesolevat aega silmas pidades.

"Kevad" on kokkuvõttev järg kahele eelmisel aastal ilmunud lühialbumile "Puhkus" ja "Sügis". Seetõttu võib öelda, et albumi salvestamise protsess on kestnud tänaseks rohkem kui aasta ja materjaliseerub eeloleval kevadel, ilmudes vahetult enne jazzmuusikute pidustusi festivalil Jazzkaar! Kodumaine esifestival on ansamblile märgilise tähtsusega — just selle raames oli võimalus 10 kevadet tagasi esmakordselt omaloomingulise kavaga üles astuda. Aitäh Anne Ermile ja kogu tegusale tiimile, kelle toel oleme saanud oma muusikat tutvustada laiemale publikule, kes selle tänuga on vastu võtnud!

Nagu tavaks saanud, kõlab plaadil pea eranditult originaallooming ansambli liidri Joel Remmeli sulest. Kuna Joel pole suurem asi sõnasepp, siis on Liisi Koikson aidanud tekstide vormimise osas kaasa. Ja kuna suurem osa ansambli loomingust on siiski intstrumentaalmuusika, annavad hindamatu panuse ka Heikko ja Ramueli pillimäng, millele sel korral kõlavad kaasa Jukka trompet/flüügelhorn ja Aleksandri saksofon. Albumil võib kuulda ka Markus Eermanni flöödil ja Mattias Vihmanni metsasarvel.

Usume, et keerulistel aegadel on inimestel muusikat väga vaja! Meist endist alustades. :) Kindlasti jääb albumi "Kevad" salvestamine ja väljaandmine eriliselt meelde, kuna tuli olla loomingulisem ja paindlikum kui varasemate salvestuste loomisel. Loodame väga, et see hoole ja armastusega tehtud töö läheb teile korda ja olete jätkuvalt seda meelt, et lisaks mugavale striimimisele võiks mingi füüsiline mälestus ka riiulile jääda. Ja loomulikult mitte statsionaarseks esemeks, vaid liikuvaks üksuseks, mis riiuli ja vinüülimängija/CD-mängija vahet tihedalt rändab.

Suur tänu teile, et annate põhjust pingutada, et uus muusika pääseks valla oma elu elama! Olge terved ja nautige kodumaist loomingut! :)
 


 

JRT

Salvestatud märtsis 2020 Helsingis ja novembris-veebruaris 2021 Tallinnas
Salvestus: Siim Mäesalu ja Miikka Huttunen
Helikujundus: Miikka Huttunen
Master: Siim Mäesalu
Albumi kujundus: Janno Saft
Fotod: Sohvi Viik
Video: Robert Rebane
Projektijuht: Maret Mikk