Joygunsi album "Sel suvekuul"User's  Mortimer Snerd OÜ project in the category Music

Aasta oli 1996, kui kaks Rapla noormeest otsustasid teha bändi, milleks kohalik muusikamaailm absoluutselt valmis ei olnud.

16-aastane Priit Võigemast tagus muusikakoolis löökpille ning sidus rätikuid ümber pea, 15-aastane Vaiko Eplik sobitas tutvust klaveriga ning kandis peamiselt oma õdede riideid. Eeskujudeks Aerosmith, Nirvana ja RHCP. Priidu magamistoas sai kaasaskantava kassettmakiga Sharp salvestatud ka kassetitäis omaloomingut.
 


 

Nüüd, veerand sajandit hiljem on lõpuks valmimas ansambli esimene kauamängiv stuudioplaat "Sel suvekuul". Kogumik antakse välja 400 eksemplaris vinüülplaadina ja digitaalselt voogedastusplatvormidel.

Plaat on salvestatud sel kevadel Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade Aasta miksija ning masterdaja tiitliga pärjatud Peeter Salmela stuudios. Lisaks Vaikole ja Priidule teeb lauljana kaasa Liisi Koikson.
 


 

Albumil kõlavad 10 lugu peamiselt eesti popi kullafondist Vaiko ja Priidu isikupärases seades:

  1. Ainult sul (T.Kurmet) 
  2. Kui käes on jaanipäev (U.Naissoo/H.Karmo)
  3. Mari (P.Kopvillem)
  4. Sinu valinud ma (J.Farrar/R.Linna)
  5. Öine (R.Sibul/P.Ilmet)
  6. Maailm samme täis (A.Veerme/H.Karmo)
  7. Oleks hea (K.Kikerpuu)
  8. Sel suvekuul (P.Kardna/H.Karmo)
  9. Nägin eile neiut (P.Kopvillem)
  10. Muuseas, ma armastan sind (P.Võigemast)

Materjal on hetkel vinüülide pressimist ja ümbrise trükkimist ettevalmistavas faasis. Hoogu vajame plaadi stuudio-, kujundus- ja tootmiskulude katmiseks.

Album ilmub vinüülina 400 eksemplaris enne jõule ja digitaalselt eri platvormidel uuel aastal.

Lisaks ilmuvale plaadile pakume hooandjaile auhindadeks oma esimest plaati CD ja kassetina ja nägusaid Joygunsi riidest fännikotte.
 


 

Kuula meie seni avaldatud singleid Spotifyst SIIN.