Kadunud leheküljedUser's  Epp Margna project in the category Print

"Elas kord..."- need kaks sõna on meie kõigi jaoks aja jooksul omandanud erilise tähenduse. Juba neid sõnu kuuldes hakkab igaühe kujutlusvõime elevalt kihelema, oodates, kuhu sõnade võlu ta nüüd seiklema viib.
 
Muinasjuttudel on minu jaoks nii lapsepõlves kui ka pärastises nooruses väga suur roll olnud. Mulle meeldis neid kuulata, siis ise lugeda, siis nende kangelasi joonistada ja nõnda edasi. Nii ongi, et aja möödudes olen ma ikka varmalt kõigel muinasjutte puudutaval silma peal hoidnud ja juhtus, et lõpmatus internetimaailmas puutusin ma kokku muinasjuttude algversioonidega.
 
Aja kulgedes on muinasjuttude olemus väga palju muutunud. Kõigile tuntud muinasjuttude tänapäevased variandid on kaunid, helged ja lõppevad enamjaolt õnnelikult ning meenutavad ilusaid unelmaid, õpetades lastele armastust, hoolivust ja headust. Samade lugude algsemates variantides see päris nii ei olnud. Muinasjutud olid küll mõeldud samaviisi laste õpetamiseks ja kasvatamiseks, aga õppetunnid, mida jagati, ei pruukinud olla nii väga helged ja  roosilised. Kohati olid muinasjutud lausa laste hirmutamiseks.
 
 
Praeguseks on muinasjuttude algsed versioonid kogu oma võlus ja valus laiemale lugejaskonnale tundmatud. Nii otsustasingi  ma oma kooli loovtööd tehes sellele teemale keskenduda ja vormistada see  muinasjuturaamatuna, mille sisuks oleksid kolme meile tuntud muinasjutu alged – " Lumivalgeke", "Uinuv kaunitar" ja "Punamütsike". Algsed tekstid, mis  interneti vahendusel leidsin, on inglise keelsed, seega tuli mul need kõigepealt ise eesti keelde tõlkida. Lõplikul toimetamisel palusime siiski abi professionaalilt. Ja et üks õige muinasjuturaamat kohe peab olema ilusate piltidega, otsustasin ka illustratsioonid ise joonistada - liiati, kui joonistamine niikuinii minu üks suurtest hobidest on.
 
Algselt oli meil plaan see raamat vaid oma pere jaoks välja trükkida. Töö edenedes, tekkis aga mõte, et see selline ilus muinasjuturaamat võiks ju huvi pakkuda ka teistele muinaslugude sõpradele. 
 
Ja nüüd palumegi abi HOOANDJATELT, et raamatu trükkimine TEIE toel teoks teha. 
 
Raamatu ja ennekõike selle illustratsioonide valmimist saab jälgida minu blogis: http://kadriloovtoo.blogspot.com.ee/
 
Kui ikka hoogu saab, peaks raamat ilmavalgust nägema märtsis 2016. Pildid mõnest kingitusest lisan ka siia jutu lõppu! Kõigile Hooandjatele saadame kingitused laiali posti teel.
 
Teie toetusele tänutundega mõeldes
 
Kadri Kalve.
   
 
  • 87 backers
  • 1088€raised of 883€ goal

Successful project

This project was funded on 21.Jan.2016