Kaksikud, kolmikud ja nende kärud Käru MuuseumisUser's  Aljona Surzhikova project in the category Civic initiative

Emadepäevaks 2021 plaanime avada Käru alevikus Kärude muuseumis uue näituse: kaksikute ja kolmikute vankrid ja kärud, riided, nukud, pildid ja fotod. Ajalooline ekskurss kaksikute ja kolmikute sündi. Minevikus võis mitmikute sünd kurvalt lõppeda ja oli võrdlemisi suur protsent sünniaegseid kaksikute ja kolmikute surmasid, üks näituseruum on ka sellele teemale pühendatud.
 


 

See kampaania on mõeldud piltide, kärude, vankrite korjamiseks ja restaureerimiseks. Loodame leida võimalikult palju pilte ja vankreid Eestist, et nendest näitus koostada. Plaanis on trükkida 20-30 pilti, leida 20-30 käru, vankrit ja kaksikute/kolmikute jaoks mõeldud esemeid (toolid, kelgud jms). Näituse alguseks on plaanis kutsuda kohale press ja ühtlasi salvestame üritusel toimuvat Aljona Suržikova uue dokumentaalfilmi jaoks "Kärud ajaloos".
 


 

Hooandja kampaaniaga kogutavat toetust tahame kasutada eelkõige kärude ja vanktite restaureerimiseks, samuti uute eksponaatide ostmiseks ning katame transpordi ja fotode trükkimise kulud. Kui inimesed annetavad muuseumile käru või vankri, siis see tavaliselt vajab restaureerimist ning selleks, et vajalikke kärusid kätte saada, tuleb neile Eesti eri kohtadesse kaubaautoga järele sõita.
 


 

Arhiivitöö piltide otsingute jaoks juba käib. Hetkel on leitud mitmeid erinevaid pilte Tallinnast, aga tuleb sõita Tartu Ülikooli raamatukokku ja ka seal lisaks otsida teemaga seotud artikleid ja pilte.

9. mail toimub näituse avamine Kärus, kui olukord riigis lubab.
 


 


 

Related projects

New Thatched Roof for Polli Talu Arts Center

  • 0%raised
  • 0€pledged
  • 56 days to go