Karijärve Keelpilliorkestri CD plaat „Rändamine“User's  Katrin Tamm project in the category Music

Head hooandjad!

Mina olen Eveli Roosaar ja õpetan juba 14 aastat Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis viiulit.

Minu juhendatav ansambel sündis 2007. aastal ja on alguse saanud mitmepäevastest Karijärve viiulilaagritest, mida igal suvel oma õpilastele korraldan. Viiulimängu õppimine edeneb jõudsamalt, kui anda lastele varakult võimalus koos musitseerida. Sel aastal toimub viiulilaager juba kaheksandat korda. Eriti hea meel on mul selle üle, et laagris soovivad üha enam kaasa lüüa ka minu viiuliõpilaste õed-vennad, kes mõnda teist pilli mängivad. Nii on viiuliansamblist välja kasvanud väike orkester, mille koosseisu kuuluvad viiulid, tšellod, kitarrid, plokkflöödid, kontrabass ja erinevad klahvpillid. Orkestris mängivad lapsed vanuses 6-18 aastat ja liikmeid tuleb aina juurde. On meeldiv tõdeda, et ka oma õpinguteel minu juurest edasi liikunud noored viiuldajad osalevad rõõmuga meie suuremates ettevõtmistes. Lugusid aitab arranžeerida Meelis Roosaar ja meie kontsertmeister on Ebe Müntel.

Oleme andnud rea kontserte Eestis ja Soomes ning neist viimase pooleteise aasta jooksul üle 30. Sel suvel oodatakse meid oma kontsertkavaga esinema Rootsi ja Venemaale. Meie repertuaaris on nii tõsisem klassikaline muusika kui ka rahvapärasemad pillilood.

Unistame lastega juba mõnda aega Karijärve Keelpilliorkestri CD plaadi väljaandmisest, et jagada meie loomingut ka laiema kuulajaskonnaga. Plaadi pealkiri iseloomustab rändamist erinevates ajastutes, stiilides, heliloojate loomingu kaudu erinevate rahvaste juures. Viimastel aastatel oleme ka orkestriga ringi rännanud ning ka laste arenemine ja õppimine on kui rändamine, mõnikord üle suuremate mägede ja väiksemate küngaste, mõnikord siledat teed pidi. Plaadil võib kuulda klassikalist viiulimuusikat ja rahvamuusikat nii orkestri, üksikesinejate kui ka erinevate ansamblikoosseisude esituses.

Minu kõige suuremateks abilisteks ja toetajateks läbi aegade on olnud lapsevanemad, kes aitavad korraldada kontsertreise, viiulilaagreid ja teisi esinemisi, otsivad sponsoreid ning on oma lastele suureks toeks pillimängu õppimisel. CD plaadi väljaandmine on aga juba kulukam ettevõtmine ja siin loodame väga teie abile, armsad hooandjad.

Teie abiga loodame katta osa CD plaadi salvestamise ja tootmisega seotud kuludest. Plaadi soovime valmis saada selle aasta sügiseks. Kõiki toetajaid täname nimeliselt oma Facebooki lehel.

Sel suvel võib meid näha ja kuulda 3. augustil kell 13 Puhja kirikus. Täpsemat infot teiste esinemiste ja muude tegemiste kohta võite jälgida meie Facebooki lehelt.

Suur tänu!

Eveli Roosaar ja Karijärve Keelpilliorkester