Karolini Koolile õuesõppepaviljonUser's  MTÜ Tartu Luterlik Peetri Kool (Karolini Kool) project in the category Education

KAROLINI KOOLIST

Inspireerituna Karolini ja tema perekonna loost ning kogukonna soovist avas Tartu Luterlik Peetri Kool möödunud sügisel esimese erakoolina Tartus õppesuuna erivajadustega lastele. Karolini Kool tegutseb kogupäevakoolina spetsiaalselt kohandatud ja kaasaegses, avaras ning valgusküllases hoones aadressil Pikk 10.

Praegu õpib Karolini Koolis toimetuleku- või hooldusõppekava alusel kaheksa last vanuses 8-16, järgmisest sügisest on õpilasi kokku juba 20. Kõik nad vajavad suuremat tuge paljudes, mõningad ka kõikides igapäevatoimingutes. Selle väikese ja kaasaegse kooli nii sisu kui ka vorm on loodud õpilaste vajadusi ja eripärasid silmas pidades eesmärgiga kogu päeva vältel laste arengut ja heaolu toetada. Vanematele avaneb seeläbi võimalus soovi korral täiskoormusel tööhõives osaleda või pisutki hinge tõmmata ja oma hoolduskoormust vähendada.
 




Karolini Kool koondab oma õpilaste jaoks vajalikud haridus- ja sotsiaalvaldkonna teenused ning oma ala parimad spetsialistid ühe katuse alla uuendusliku koolimudeli – toimetuleku- ja hooldusõppe kogupäevakooli põhimõttel.

Karolini Kool on avatud E-R kell 7:30-17:30, kuid kokkuleppel peredega leitakse lahendusi ka vajaduspõhiseks lapsehoiuks õhtuti või nädalavahetustel. Muu hulgas toimetatakse ka koolivaheaegadel ja suveperioodil, sest lapsevanematel ei ole võimalik nii palju puhkust võtta ning lapsed ei tuleks üksinda kodus iseseisvalt toime.

Kõige keskmes ongi seega laps, tema valmisolek ja heaolu. Selle eest on esimesel õppeaastal hoolt kandnud 12-liikmeline erakordne meeskond, teiste seas eripedagoog, logopeed, tegevusterapeut ja füsioterapeut, kes kuuluvad ühtlasi ka kooli rehabilitatsioonimeeskonda.

Rohkem infot Karolini Kooli kohta leiad kooli kodulehelt ja Facebooki lehelt.
 

KA SINA SAAD KAROLINI KOOLI ARENGUT JA KÄEKÄIKU TOETADA

Karolini Kooli õpilaste eripära eeldab väga spetsiifilist keskkonda, kus fookus on seatud ligipääsetavusele, funktsionaalsusele ja turvalisusele. Taolised kohandused aga toovad kaasa paratamatult suured kulud, milleks kogukonnal, s.o peredel ja koolipidajal, vahendeid napib. Siiski ollakse lootusrikkad, sest Karolini Kooli on juba otsustanud toetada arvestatav hulk ettevõtjaid, organisatsioone ja eraisikuid, kelle kaasabil õnnestus eelmise õppeaasta alguseks imeline koolimaja keskkond kujundada.
 

  
 

Suur investeering, mille koolipere tänavu suve alguses tegema peab on seotud koolimaja tagahoovi õuesõppepaviljoni rajamisega.

Selles pole kahtlustki, et õues viibimine on hea nii lastele kui täiskasvanutele. Värskes õhus tugevneb tervis ja laeb maha nii mõnigi emotsioon. Karolini Kooli erilisus seisneb muu hulgas ka selles, et kool on avatud aastaringselt, ehk ka suvel.

Selleks aga, et lapsed saaksid tõepoolest iga ilmaga – tibutagu vihma, vilistagu tuul või kõrvetagu päike – õues olla, tulebki rajada õuesõppepaviljon, kus saaks niisama mõnusalt aega veeta ja ka õppetööd või teraapiat läbi viia. Sobiliku ja ligipääsetava paviljoni ehitus aga maksab ligikaudu 25 000 eurot.
 


 

  
 

Anname üheskoos hoogu, et Karolini Kooli õpilased saaksid endale õuesõppepaviljoni, et iga ilmaga värskes õhus toimetada!

Kui hooandjaid saab rohkem ja toetuste summa kujuneb suuremaks, õnnestub koolil omainvesteeringut seeläbi vähendada ning vahendeid teiste oluliste töö- ja teraapiavahendite tarvis säästa.

"Me ei saa aidata kõiki, kuid igaüks meist saab aidata kedagi!" - Ronald Reagan, Ameerika Ühendriikide 40. president

Suur aitäh!

  • 161 backers
  • 7860€raised of 7500€ goal

Successful project

This project was funded on 13.Jun.2023