Karolini Koolile uus ja turvaline välisuksUser's  MTÜ Tartu Luterlik Peetri Kool (Karolini Kool) project in the category Education

Anname üheskoos hoogu, et Karolini Kooli õpilased saaksid endale ligipääsetava ja turvalise koolimaja!
 

KAROLINI KOOLIST

Esimese erakoolina Tartus avab Tartu Luterlik Peetri Kool 1. septembril 2022.a õppesuuna erivajadustega lastele. Kogukonna initsiatiivil loodav Karolini Kool asub väikese kogupäevakoolina tegutsema avaras ja valgusküllases ligi 600 m2 hoones aadressil Pikk tn 10.

Tegemist on sihtrühma poolt kauaoodatud lahendusega kuni 24 perekonnale, kelle hoolduskoormus on lapse erivajaduse tõttu väga suur. Me teame nende perede muresid hästi, sest just ühest tüdrukutirtsust, Karolinist inspireerituna saigi kooli idee alguse. Karolin on üliharuldase geenidefekti tõttu sügava liitpuudega ja jääb kogu eluks teistest inimestest sõltuma. Ta jääb alati vajama pidevat järelevalvet ning tuge kõiges ja kõikjal. Ja just seda me oma õpilastele pakkuda soovimegi!
 


 

Kõige tähtsamaks peame oma õpilaste jaoks vajalike haridus- ja sotsiaalvaldkonna teenuste koondamist ühe katuse alla. Selleks kaasasime sihtrühma, sõpruskoole ja seotud ametiasutusi ning töötasime välja uuendusliku koolimudeli – toimetuleku- ja hooldusõppe kogupäevakooli.

Meie maja on üldjuhul avatud E-R kell 7:30-17:30, kuid kokkuleppel peredega leitakse lahendusi ka vajaduspõhiseks lapsehoiuks nädalavahetustel ning koolivaheaegadel. Õpilaste eripärast ja vajadustest lähtuv koolipäev kavandatakse koostöös vanemate ja kooli meeskonnaga, lõimides:

  • individuaalset haridust
  • tugi- ja rehabilitatsiooniteenuseid ning teraapiaid
  • mängu-, õuesviibimise- ja puhkeaega
  • kolme toidukorda

Kõige keskmes on aga laps, tema valmisolek ja heaolu. Selle eest hoolitseb esimesel õppeaastal (kuni 12 õpilast kahes liitklassis) vähemalt 10-liikmeline meeskond, teiste seas ka eripedagoog, logopeed ja füsioterapeut, kes kuuluvad ühtlasi ka kooli rehabilitatsioonimeeskonda.

Rohkem infot Karolini Kooli kohta leiad kooli kodulehelt ja Facebooki lehelt.
 

KA SINA SAAD KAROLINI KOOLI KÄIVITAMIST TOETADA

Meie õpilaste eripära eeldab väga spetsiifilist keskkonda, kus fookus on seatud ligipääsetavusele, funktsionaalsusele ja turvalisusele. See aga tähendab paratamatult suuri käivituskulusid, milleks kogukonnal, s.o peredel ja koolipidajal, vahendeid napib. Siiski oleme lootusrikkad, sest Karolini Kooli on juba otsustanud toetada arvestatav hulk ettevõtjaid, organisatsioone ja eraisikuid, kelle abiga saame 2/3 vajalikust sisustusest ning õppe- ja teraapiavahenditest hankida.
 


 

Suur investeering, mille kool enne õppetöö algust ehk juba sel suvel kindlasti tegema peab on seotud koolimaja välisukse väljavahetamisega.

Praegune lahendus ei ole ligipääsetav ega ka turvaline. Milline aga on sobiv välisuks sellisele koolile? Ikka selline, kust lapsed ja nende vanemad hõlpsalt sisse pääsevad. Ja ka selline, kust õpilased omapäi kogemata tänavale ei satu.

Anname üheskoos hoogu, et Karolini Kooli õpilased saaksid endale ligipääsetava ja turvalise koolimaja – vahetame praeguse välisukse uue ja sobiva vastu välja!

Kui hooandjaid saab rohkem ja toetuste summa kujuneb suuremaks, kui välisukse vahetamiseks tarvis, saame ülejäänu abil vajalikke teraapiavahendeid hankida.

Heade toetajate abil saame palju ära teha!

Suur aitäh!
 

Meie eriline tänu seoses Hooandja projektiga läheb juba nüüd:

Garisson trükikojale, kelle abiga on meil imearmsad tänukaardid
Roosiku šokolaadivabrikule, kelle abiga saame Sulle maitsva maiuse kinkida
Omnivale, kelle abiga saame kõik kingitused teele saata

  • 218 backers
  • 10540€raised of 9700€ goal

Successful project

This project was funded on 05.Jul.2022

Related projects

Give the new spinner game Kõnevurr a boost!

  • 58%raised
  • 8737€pledged
  • 9 hours to go