Keri aknadUser's  Keri Selts MTÜ project in the category Civic initiative

Head hooandjad, juhtunud on midagi erakordset!
 

Kui suve lõpus Keri saarel arutasime akende väljavahetamise võimalusi, siis mõned meist arvasid, et nii suurt summat ei ole võimalik kokku saada. Kuid tänu mõnele meie särasilmsele entusiastile sai suur töö siiski ette võetud. Et kõik õnnestuks, värskendasime kodulehe ilmet, nägime vaeva et tutvustav video saaks innustav, et meie aknaid märkaks võimalikult palju inimesi, et me kohtuksime oma toetajatega meremessil näost näkku. Plaanisime tervelt kaks kuud akende nimel töötada. Kuid tänu teie heatahtlikkusele kulus vaid 10 päeva, et raha kokku saada. Meie vabatahtlike meeskond on ühtaegu sõnatu ja rõõmsalt elevil. Siinkohal teeme suure kummarduse teie ees.

Teie toetus on andnud meile indu ja lootust, et me saame äkitselt terve eluhoone niivõrd heasse seisu, et seal võiks saada elada juba aastaringselt. Nii nagu seda tegi viimati 2009 aasta talvel üks hulljulge neiu. Selleks on vaja uut välisust, et tuul sisse ei puhuks ja uut ahju saarevahi korteris, et see soe püsiks ning uue lae materjali, et läbilasknud katuse tõttu sisse kukkunud laed ära vahetada. Selleks oleme võtnud uue eesmärgi - 12500 eurot

Oleme tänulikud iga laekunud euro eest ning ootame teid peatselt külla!
 

Keri akende meeskond

http://www.keri.ee/
https://www.facebook.com/kerisaar/
 


 


 


Soome lahes, 6,5km Prangli saarest põhjapool, asub Eesti üks põhjapoolsemaid saari – Keri saar. Saar, mille pindala jääb alla 3 hektari ning mis on suures osas kaetud munakivide ning kruusaga, on omanud suurt tähtsust lugematutele meremeeste põlvkondadele. Seda siis tänu Peeter I poolt 1719. aastal asutatud Keri majakale. Olles üleüldse üks esimesi läänemere majakaid, saab Keri majakas järgmisel aastal tähistada juba oma 300. sünnipäeva.

Tänasel päeval haldab Keri saart MTÜ Keri Selts, kel on sõlmitud vastav rendileping Veeteede Ametiga. Selts püüab saarel leiduvatele hoonetele rakendust leida, samas neid jõudumööda renoveerides. Kevadest sügiseni kestval navigatsioonihooajal organiseerib Keri Selts saarele ka vabatahtlikud saarevahid, kelle peamiseks eesmärgiks on hoida saar asustatuna, vastavalt oma oskustele kõpitseda mõne kõpitsemist vajava ülesande kallal ning olla rõõmsameelne ning pädev inimene vastu võtmaks saarele saabuvaid külalisi.
 


 

Keri elu epitsenter on 1960ndatel ehitatud piirivalve maja. Seal asuvad nii muuseum kui ka ööbimisruumid saarevahtidele ning külastajatele. Et maja on aastakümneid kannatanud karmi merekliima käes, siis jõudis 2007.a kätte hetk, kus hoone sai uue katuse. See peatas maja kiire lagunemise veekahjustuste läbi ning võimaldas alustada remonttöödega siseruumides, tänu millele on saar ja maja endiselt parimal moel saarelistele ning merehädalistele varju pakkuda saanud.

Aastate vältel tehtud tööd on Keri saare saarevahtidest ja nende sõpradest moodustanud hästi toimiva ning motiveeritud kogukonna, kes on olnud valmis saare hüvanguks panustama enamat, kui võiks eeldada. Siiski võib ka sellest teinekord väheks jääda...

Tänaseks on tekkinud uus valukoht, mis nõuab, et temaga tegeletaks. Selleks on peahoone aknad. Aknaklaasid on purunenud, raamid mädanenud. Ühtegi akent ei ole võimalik enam avada, sest see tähendaks aknast ilmajäämist. Selline seis ilmestab pea kõiki 27 akent. Mis tähendab, et vesi on jälle leidnud tee siseruumidesse.
 


 

Keri vabatahtlikke ning Keri fänne on rõõmustavalt suurel hulgal. Mis ei tähenda, et neid ei võiks olla veel palju rohkem. Vaatamata oma väiksusele on Keri saare süda suur ning mahutab väga palju inimesi. Üks väga lihtne, kuid äärmiselt tänuväärne samm oleks toetada Keri saare akende projekti Hooandjas. 
 


 

  • 264 supporters
  • 13192€raised of 12500€ goal

Successful project

This project was funded on 25.Apr.2018