Kersti Heinloo käsitöö-, reisi-, inspiratsioonialbumUser's  Kersti Heinloo project in the category Print

Tere armas hooandja!

Minu nimi on Kersti Heinloo ja olen Eesti Draamateatri näitlejanna.
 


 

Aga sellest siiski ei piisa, et kirjeldada, kes ma olen ja mida ma teen :). Minu looming ei piirdu ainult tegutsemisega teatriseinte vahel näitleja või lavastaja rollis. Paralleelselt olen ma ka kirglik käsitööharrastaja. Minu lemmikhobid on olnud lilleehete tegemine juustesse (portreefotol üks minu pärgadest) ja jõuluehete meisterdamine, täiendamaks iga kodu jõulumeeleolu, aga samuti sokkide kudumine. Lähemat võid tutvuda minu näputööga FB lehel ÖÖVÖÖ by KerstiHeinloo.

Eelmine aasta oli ilmselt meie kõigi elus pisut tavapärasest erinev, nii ka minul. Teatrid olid suletud ja tekkis aega sukelduda harrastuste ilma. Kui kogu mu meespere oli juba sokid jalga saanud aga minu kudumisind kaugeltki vaibunud ei olnud, siis plahvatas mul idee, mis hoiab mind ispireeritud seisundis juba mitmendat kuud.

Vaadates sügavamalt sisse oma lõngavarudesse, leidsin sealt Peruu reisilt kaasa toodud beebialpaka lõngakerad ning siis vilksatas pähe mõte, et võiks kududa paari sokke, mis meenutab mulle seda vägevat reisi ... ja siis hakkas idee paisuma ja kerima ja kasvama ning jõudis punkti, kus juba sain kokkuleppe Varrakuga, et sügis-talvel 2021 annan ma välja sokimustrite raamatu, kus sees värvid, valgused, mustrid, muljed minu rännakutelt (nt. Hiina, Myanmar, Boliivia, Brasiilia, Kreeka jne). Kujundajana haarasin kampa Katre Rohumaa Tallinna Linnateatrist, kes tegutseb seal graafilise disainerina.

See on väga väestav tunne, kui äkki nagu lapsepõlve tetrisemängus kõik erikujulised klotsid ootamatult õigesse auku asetuvad. Nii praegu minu raamatuga näib ka minevat. Hooandjate abi palun ma eelkõige selletõttu, et soovin oma raamatu vormistada natuke enamaks kui lihtsalt käsitööraamatuks/õpikuks. Õpetada ma ka kindlasti kedagi ei soovi, sest suurepäraseid käsitöö harrastajaid on meil Eestis õnneks hulgaliselt, küll soovin inspireerida ja märkama suunata. Kaante vahele saavad nii reisfotod, sokimustrid, muljed, kui ka värvilehed, kus raamatu kasutaja ise võib minu ideed edasi arendada. Et tegemist oleks nii reisi-, inspiratsiooni-, käsitöö-, värvi- kui kunstialbumiga.

Et anda natuke aimu minu ettevalmistustest, siis lisan siia mõne foto tehtud töödest ja protsessist. 

Ülemistel kahel fotol näete inspiratsiooniallikat Hopi-suni (Päikesejumalat), koos sokivärvi katsetusega. Tootemkujuke tuli minuga kaasa USA põlisasukate müügiletilt teel Grand Canyoni servale. Sarnaselt ma oma mustreid loon ja kombineeringi. Aluseks saab võtta mõne fragmendi loodusest, kogemusest, meeleolust, seinamaalist jne. Siis muudkui joonistan ristikesi ruudulistele lehtedele ja valin värve ja katsun mustrit läbi kududa. Vahel avastan vigu ja harutan tehtud töö lahti ning teen kõik ümber. Plaan on, et raamatusse jõuab vähemalt 15 eriilmelist mustrit. Lõngad soovin soetada eelkõige teise ringi poodidest, et mitte koormata keskkonda oma nõudlusega vahendite järele. Aga lahked inimesed on mulle juba ka toonud koju seisma jäänud lõngakerade lõppe. Eriti õnnelikuks teeb mind ühe hea tuttava annetatud koeravillalõng (Sohvivill). Koeravillast tehtud lõnga polnud varem kunagi kasutanud ja olen ülimas vaimustuses.
 


 

Järgmistel fotodel on sokkide ülesse pildistamise ideekavandid. Kuidas kõik lõplikult raamatus välja näeb saab näha sügisel.
 


 

Igatahes olen väga põnevil kuidas läheb minu projektil kui ma olen täna teie ees hoo soovija rollis. Hoogu andnud olen varemalt ise nii mõnelegi ideele ja alati teinud seda suure rõõmuga. Tänutäheks hooandmise eest luban sulle, et saad kingiks vaid hoole ja armastusega loodud väärtusi.

Isu tekitamiseks ka paar fotot minu jõulueehtest, mis on kingituste loetelus täiesti olemas.
 


 

Mõnusat lendu meile kõigile!

Kersti

  • 76 backers
  • 2456€raised of 2000€ goal

Successful project

This project was funded on 23.Sep.2021