Kohvik Lohvik - Laste oma kohvikUser's  Teeklubi MTÜ (Kohvik Lohvik - Laste oma kohvik) project in the category Söök ja jook

Kes me oleme?

Oleme 12-16 aastased noored Elvast, Rõngust, Tartust ja Tallinnast, keda huvitavad ärilise maailma erinevad võimalused, kohvikuga kaasnev vastutus ning kindlasti ka kohviku pidamine. Oleme aktiivsed, rõõmsad ning julged suhtlejad, kes on avatud just sellistele väljakutsetele.
 

Miks me seda teeme?

See ei ole pelgalt lihtne lühiajaline äriprojekt. Me soovime, et noortel oleks huvitav ja nad saaksid praktilist kogemust, et olla tulevikus ettevõtlikumad. Soovime luua väiksemaid ja suuremaid ärisid ning lõpuks lihtsalt olla tulevane parem töötaja tööandjale ning see tähendab, et tuleb ise käsi külge panna ja anda oma panus tuleviku kujundamisele.
 


 

Õpilaskohvik on unikaalne projekt, mis suvituslinna Elva südames asuva Arbi järve kaldal olevas kohvikus sellel kevad-suvel ellu viiakse. Meil on tänaseks olemas kõige olulisemad ressursid - need on Elva Vallalt rendile võetud kohviku pinnad ja ligi 20 tublit koolinoort, kes läbivad 2-kuulise mentorprogrammi, kus õpivad kõike, mida kohviku rajamiseks ja pidamiseks vaja ning panevad õpitud teadmised kohe suvel ka praktikasse. Kohvik on kui äri ehitamise ja kogemise labor. Treeningud ja mentorprogramm on juba käivitunud ning mitmed mentorid jäävad meie kõrvale kogu hooajaks.

Projekti eesmärk on anda noortele ettevõtluskogemus ja võimalus teenida suvel kohvikus töötades päris oma taskuraha, päris enda ärist. Kogu kohviku tegevus: turundus, menüüd, vajalik sisustus ja kauba tellimine on jagatud noorte vahel. Õppimiseks ja arendamiseks tegelevad noortega igapäevaselt mentorid, kes annavad tööle tagasisidet ja juhendavad veelgi paremaks kasvama.

Lisaks kirgastab projekt Elva kohvikumaastikku põnevat ja tervislikku jooki-sööki pakkuva kohvikuga, mis toob nii Elva inimesed kui ka külalised nautima järveäärset ranna, looduse ja mänguväljakute mõnusid. Toiduvalikus saavad kindlasti olema maailma toidutrendid vallutanud Boba tee, Hawailt kuulsaks saanud Poke´ kausid ja tervislikud smuutid. Lisaks pakume nädalalõpu erikööke ja muid üllatusi. 
 

Kaasatus ja pikemad eesmärgid

Projekti on kaasatud Elva valla koolid ja õpilaste omavalitsus: Plaan on 2022 analoogse projektiga laieneda teistesse Eesti linnadesse ning kindlasti jätkata Elvas!

Projekti ettevalmistustega alustati juba veebruaris 2021 ja kohvik avatakse mais. Talvel jätkatakse projektipõhist tegevust Jõulukingituste kontorina kaasates müüki kohalike väiketootjate toodangut. Nädalavahetustel on plaanis korraldada eritoitude teemapäevi, suveõhtute kontserte, jne.

(Covidi risk - kuna tegemist on välikohvikuga siis piirangute lõppemiseni oleme avatud Drive-in kohvikuna)
 

Kohviku rajamise kulud

Projekti õnnestumiseks on vaja koguda 7917 eurot. Oleme juba toetajatelt saanud köögimööbli ehitamiseks vajaliku materjali ja esimesed olulised seadmed. Hooandja abiga kogutud raha eest soetame ülejäänud tehnika ja muu kohviku opereerimiseks vajaliku inventari, et tagada teile meeldejääv toiduelamus meie armsas Elva väikelinnas.
 

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Facebook
Instagram
TikTok
 

Projektiga juba liitunud mentorid

  • Hanne Paljak - kogenud toiduekspert, kes õpetas meile toidu stilistikat ja isuäratavate toidupiltide tegemist
  • Aviva Gubaidulina - Rakvere Ametikooli õppejõud, kellelt saime vajaliku sissejuhatuse tööseaduse ja toiduhügieeni nõuete teemadel.
  • Shvea Järvet - Suure kogemusega digiturundaja, kes tuleb meile rääkima kohviku turundamisest digikanalites
  • Kadri Eisenschmidt - Turismiturunduse praktik ja ajakirjanik, kes viib läbi väga vajaliku koolituse suhtlemisest meediaga
  • Kätrin Karu-Lavits - Üks projekti algatajaid, kes on kogu hooaja jooksul noortele mentoriks ja juhendab menüü koostamisel ja turundusplaani elluviimisel
  • Priit Lavits - Üks projekti algatajaid, kelle müügi- ja äriprotsesside arendamise kogemusest on noortel palju õppida. Priit on töötanud välja ja vedanud noore juhi äri- ja mentorprogrammi Eesti suurettevõttes ning värskelt läbinud Innove koolituse "Jah õpetajaks!".

Projekti käigus kaasatakse veel koolitama Eesti restoranide tippkokad ja omanikud. Samuti on olemas eelkokkulepped välisriikide kodanikega, kes vabatahtlikuna tulevad kohapeale tutvustama ja koos noortega kokkama nende oma rahvusköögi toite (Sri Lanka ja Kurdi Köök). Kuigi projekt on alles väga algusfaasis on juba sotsiaalmeedias leviva informatsiooni põhjal tulnud mitmeid huvitavaid koostööpakkumisi ja noorte algatus on kõnetanud paljusid!

AITA TÄITA MEIE UNISTUS JA

ANNA MEILE HOOGU!

  • 183 backers
  • 6115€raised of 5672€ goal

Successful project

This project was funded on 26.Apr.2021