KORKOUser's  Korko project in the category Design

Lugupeetud sina, kes sa loed

Meie oleme Markus ja Gregor. Lisaks eesootava tudengielu poolt pakutavatele ootamatustele näeme maailmas leidumas ka tõsisemaid probleeme. Üks selline on maailma kliima muutumine. Nägemaks maailma ka tulevikus sellisena nagu see täna on, tuleb inimkonnal tegutseda kliimasoojenemise aeglustamise nimel. Arenev nahatööstus teeb üleilmse soojenemise probleemi juures inimkonnale karuteene. Nimelt on ÜRO andmetel ligi 15-20% kasvuhoonegaase seotud loomakasvatusega. Iga aasta sureb nahatööstuse tõttu üle miljardi looma.

Igatahes leidsime meie õpilasfirmat tehes päris vinge looduslikult taastuvast materjalist alternatiivi, nimelt korgi.
 


Korgitamm enne koore eemaldamist. (Photo credit: Arca de Darwin)
 

Korgiks kutsutakse korgitamme koort ning sellel materjalil on olnud asendamatu roll läbi ajaloo nii veinitööstuses kui ka kalurite elus. Koore eemaldamine ei kahjusta puud ning koor taastub lühikese ajaperioodi möödudes.
 


Korgitamm peale koore eemaldamist. (Photo credit: sugocorkrugs)
 

Korgitammelt eemaldatud koor kuivatatakse päikese all, keedetakse ja pressitakse kokku, mille tulemusena saadakse vastupidav, veekindel ja stiilne materjal. Erinevad mustrid ja värvid on looduslike värvide ja korgi kombineerimise tulemus.
 


Kuivama jäetud korgitamme koor. (Photo credit: Carsten Niehaus)
 

Korko tooted on valmistatud kõige kvaliteetsemast Portugali korgist. Toodete sisemust katab linane kangas ning keskkonnasõbralikud kaaslased valmivad Tartu külje all oma ala meistrite valvsa pilgu all. Põhjamaise disaini sümbolitena on Korko tooted loodud kestma ning vananema koos sinuga.
 


Korko "Peenike" Portfell ja Korko "Tasku"
 

Korko "Peenike" Portfell

Korko "Peenike" Portfell. Nimetasime ta peenikeseks, kuna oma mahutavuse juures hoiab diskreetselt kõhtu sees ja jätab peenikese mulje. Mahutavusest rääkides - portfell võimaldab endaga ühes võtta kuni 15'' läpaka, kuraditosina tähtsamaid dokumente, kahte lahtisesse sisetaskusse saad pista näiteks laadija, märkmiku või väiksema lunchbox'i. Lukuga taskusse mahuvad võtmed, telefon, mälupulk ja muu väärtuslik. Sobib kõigile uue aja inimestele ja on priima kaaslane mõlema soo esindajale. Iga kott on unikaalne, sest kahte sarnast tükki korki lihtsalt ei leidu ning korgi veekindlus jätab varanduse kuivaks isegi peale paduvihma kätte jäämist.
 


 


 

Korko "Tasku"

Korko "Tasku". Siia saad libistada oma kuni 13'' läpaka või dokumendipaki. Tasku kaenlas oled kui modernse aja kreeka jumaluse maine kehastus. Ainult et Poseidoni kolmhargi asemel on sul käe otsas meie tasku. Sulgub magnetiga ja läpakat paitab sisemine linane kangas. Teist samasugust "Taskut" on võimatu leida korgi eripära tõttu ning koti sisu jääb kuivaks ka peale pikemat rännakut vihmasajus. ("Tasku" mõõtmed: 25,5x35,5cm)
 


 


 

Peavoolu disainist villand? Soovid kanda midagi omanäolist ja põhjamaiselt stiilset? Või tunned lihtsalt empaatiat meie tõstatatud probleemiga? Raudpolt on Korko sulle mõeldud.

Sinu toetust kasutame tootearenduseks ja uute toodete väljatöötamiseks. Kooli lõpp on mõjunud aju hallollusele värskendavalt ning mõtteis kuvandame juba raha- ja seljakoti disaine, mis nõuavad paberile panemist ning esimeste prototüüpide valmis sepitsemist.

Ostes Korko "Peenikese" Portfelli või Korko "Tasku", toetad meie püüdlust korgist toodetega maailma natukene paremaks ja keskkonnasõbralikumaks muuta. Nagu ikka, saab muutus alguse meist endist ning miks mitte rõõmustada ennast, enda kaaslast või kolleegi silmapaistva keskkonnasõbraliku semuga.

Enda toodete väljatöötamine on nõudnud õpingute kõrvalt kurja vaeva, aga oleme tulemusega rahul. Nüüd aga vajame natuke Teie abi kogu masinavärgi käimalükkamiseks ja maailma parandamiseks.

Pane tähele! Tooted toimetame toetajateni kampaania lõppedes augustikuu jooksul.
 


Korko asutajad Markus ja Gregor.
 

Tänades
Markus ja Gregor
 

Facebook: Korko
Instagram: korkodisain

Loe lisaks meie tõstatatud probleemi kohta:

Kroom(III)-e kõrvalejätmine naha parkimisel
The toxic cost of Kanpur's leather industry 
14 Things the Leather Industry Doesn't Want You to See 
Portugal’s Prize Cork Oak – The Whistler Tree

Küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust

markus@korko.ee      
gregor@korko.ee

Related projects

Natural Soap and Cosmetics Production by SOIHA in Olustvere

  • 64%raised
  • 573€pledged
  • 25 days to go