Kuldne FriidaUser's  Peeter Raidla project in the category Print

Head hooandjad!

Raamatu "Kuldne Friida. Lehekülgi koera päevaraamatust" minategelane ja lugude jutustaja on kuldne retriiver Friida. Mõnede üksikute lugude kirjutajaks on Friida peremees Peeter Raidla, elupõline ajakirjanik. Iga loo juurde käib teemakohane värvifoto.

Idee anda välja raamat sündis kuu pärast blogipidamise alustamist 2020. aasta veebruaris (vt kuldnefriida.com). Oma lugudes räägib nelja-aastane Friida enda senistest juhtumistest ja elust, sellest, mis talle meeldib ja mis talle vastukarva on, kuidas pererahvas teda kasvatada on püüdnud ja kuidas see on õnnestunud. Et Friida on pere esimene koer, on pererahvas oma kasvatusmeetoditega vahel ka alt läinud. Sellele viitab Friida aeg-ajalt mõneti irooniline, kuid samas sõbralik ja heatahtlik suhtumine oma pererahvasse. Nagu Friida ise ütleb, tunneb ta ennast hästi siis, kui pererahvas tema silma all on. Keegi võiks teda samal ajal muidugi ka veel silitada või sügada.

See raamat on mõeldud praegustele ja tulevastele koeraomanikele, nii väikestele kui ka suurtele. Iga koer on küll ainulaadne ‒ nagu iga inimenegi ‒ kuid neis on ka palju sarnast. Kui Friida blogis on lood mõneti ebaloogilises järjestuses, siis raamatus on need sätitud loogilisse ajalisse järjestusse ning on ka pikemaks kirjutatud. Ja loomulikult on neid raamatus kordades rohkem kui blogis. Nii et lugeja saab hea ja järjepideva ülevaate väikese kutsika suureks sirgumisest ja tema seiklustest täiskasvanud koerana.

Raamat ilmub 2020. aasta oktoobri lõpus/novembri alguses ning siis saavad hooandjad ka oma kingitused kätte. Kes meilitsi, kes postipakiga. Raamat koos Friida kruusi ja T-särgiga on kena kingitus kõigile, kes koeri armastavad ja neist lugu peavad.
 

Eesmärgid

  • 2000 euro täitumisel valmib raamatu "Kuldne Friida. Lehekülgi koera päevaraamatust" toimetatud käsikiri, pildid läbivad vajaliku töötluse ja valmib raamatu lõplik kujundus. Sel juhul loovutatakse kujundusfail ühele kirjastusele raamatu trükkimiseks ja levitamiseks (suuline kokkulepe selleks on olemas).
  • 5000 euro täitumisel on plaan raamat ise oma kulu ja kirjadega (mõistagi eeskätt hooandjate toel) trükki saata ja müüki panna.
     


 

Raamatu autoritest

Friida on kuldne retriiver, kes sündinud sõbrapäeval ehk 14. veebruaril 2016. Ta on sõbralik ja sõnakuulelik, vahel küll valikuliselt. Meelistegevused on lastega mängimine, metsas uitamine, jalgratta ees jooksmine, ujumine, päevaraamatu ja blogi pidamine. Talub lõpmatult silitamist.

Peeter Raidla on elupõline ajakirjanik. 2019. aasta sügisest pensionär. Andnud välja kümmekond raamatut, peamiselt Eesti tuntud äritegelastest. Suuremad tunnustused: Bonnieri preemia, Juhan Peegli stipendium, ajakirjanduse elutöö preemia. Harrastused: koera ja väikese talu pidamine, majandusloo uurimine, müntide ja erikujuliste (tühjade) viinapudelite kogumine.