Duo Ruudu albumi "Kulla kerguseks" väljaandmineUser's  Duo Ruut project in the category Music

Meie oleme Duo Ruut - muusikud ja laululoojad Ann-Lisett Rebane ja Katariina Kivi. Mõni aasta tagasi, olles oma muusikaliste ideede otsingutel, leidis ootamatu inspiratsiooniallikana meie juurde tee pärimusmuusika. Nägime võimalust viia kokku enda äranägemise järgi parimad osad mõlemast maailmast - oma esivanemate mõtetest ja iseenda tunnetest. Seda kõike sattusime juhuse tahtel teostama ühel kandlel. Jah, musitseerimine kahekesi ühel kandlel seab oma väikeste võimaluste tõttu kuigi kitsad raamid, kuid nii ongi saanud meie väljakutseks lasta enda kujutlusvõime nendest raamidest välja ja pakkida oma olemuselt minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis. Sellest rahvakandlest on saanud meie mänguväljak, kus erinevaid mängutehnikaid leiutada ja arendada, probleeme luua ja siis neid lahendada.
 


Duo Ruudu kontsert, Lõikuspidu 2019
 

Meie esikalbumi "Tuule sõnad" ilmumisest saati oleme küpsetanud värskeid, uutest mõtetest tulvil lugusid, mille tahaksime peagi lühialbumi kujul köögist lauda tuua. Albumil sisalduvas võib leida varasemast tuttavaid maitseid, aga ka midagi teravamat ja võõramaist, mahedaid vokaale ja mahlaseid kandlesaunde. Nii nagu paljud meie avastused ja otsused on lähtunud seiklustest ning ootamatustest, ongi lood inspireeritud elust enesest. Erinevaid teid pidi on kandikule kokku jõudnud mitu pärimuses tervendava toimega lugu - hoidku need siis kuulajal meele rõõmsana ja keha tervena. Alates tantsimisest kuni noore kuuni. Laulmisest kuni loitsudeni. Nii kutsumegi teid tantsima...Kulla kerguseks!
 


Muusika tervendav mõju loomeprotsessis. Foto: Birgit Murd.
 

Soovime, et meie uus lühialbum saaks ilmuma suve hakul. Esimene linnuke albumilt on juba valmis maailma rändama ning see on lugu "Noore kuu tervitamine", mida saab videosinglina kuulda juba alates 14. aprillist.

"Noore kuu tervitamine"

Tere, tere, noor kuu,
Sina rauaraskuseks.
Tere, tere, noor kuu,
mina kullakerguseks.

Tere, tere, noor kuu,
kuule kulda pelpeks.
Tere, tere, noor kuu,
rauta rahvas terveks.

 


Ettevalmistamas videosingli ilmumist. Foto: Birgit Murd
 

Oleme eriti põnevil ja ootame väga-väga, mil oma uut loomingut juba teiega jagada saame. Ning oleme hullult tänulikud, kui aitate meil selle kõik ellu viia ja hoogu lükkate!

A & K.

  • 113 backers
  • 3399€raised of 2800€ goal

Successful project

This project was funded on 30.May.2021