Kultuuri- ja kogukonnahoovi Uus Õu avamine kolmandaks hooajaksUser's  Karmen Otu project in the category Civic initiative

Uus Õu on Tartu südalinnas asuv kultuuri- ja kogukonnahoov, mis alustab sel suvel juba oma kolmandat hooaega. Uus Õu on ka kui omamoodi tagahoov neile tartlastele, kellel endal mõnusat koduhoovi pole – Uues Õues saab võrkkiiges pikutada ja raamatut lugeda samal ajal kui pere pisikesed liivakastis liivalosse ehitavad. Õues saab piknikku pidada, sõpradega kohtuda ja lauatennises kätt proovida.

Lisaks mõnusale tagahoovitundele saab viiel päeval nädalas, teisipäevast laupäevani Uues Õues nautida... enam vähem kõike – alates muusikast, luulest, loengutest, filmidest, maasikatest, päikesest ja väga eriilmelistest töötubadest kuni suvistel laupäevadel traditsiooniks saanud lastehommikute ja pannkookideni välja. Ja seda kõike absoluutselt tasuta!

Kahjuks on kaks pikka ja ilusat suve Õue ja selle inventari ka pisut räsinud: katki on lauad ja toolid, lambikuplid pragunesid suvepäikese käes tükkideks, väsinud on ka lillekastid ja taimekonteinerid ning lisaks on keegi talvel lavakatusel müttamas käinud ja selle sees laiutab nüüd üks õnnetu auk. Samuti on sel aastal plaanis soetada päris oma pinksilauad, mis spetsiaalselt Uuele Õuele ehitatud ning disainitud vastu pidama kõigile ilmastikutingimustele. Selleks, et ka sel suvel Uues Õues sama mõnus – ja veel mõnusamgi! – oleks, on meil natuke heade inimeste abi vaja.

Sina, kes sa suviti Õues sumedaid suveõhtuid naudid – anna omaenda ilusale suvele pisut hoogu!

Ja sina, kes sa võib-olla veel Õue sattunud ei ole – tule kindlasti külla, sest Õue on kõik väga-väga oodatud!

Uue Õue tegemistel saab silma peal hoida Facebookis.

 

Kingikapis leiduvad Paula Maueri disainiga kotid:

 

Aitäh!