LÄBI LINNA: SUPILINNUser's  MTÜ Prothemus project in the category Theatre

LÄBI LINNA: SUPILINN on rännaklavastus: isepäine, paiguti paigatud, heledalt hõigatud, heliline-imeline ja looklev; aedadest ja armastusest ning supilinlaste endi mälestustest kokku nõelutud, mõtisklev ja uudistav ja omanäoline lavastus. Selline nagu Supilinn ise.

Eelmisel aastal inspireerusime Karlova kassidest, kuuridest ja kohalikest. Seekord kohtuvad ulakus, ajalugu ja poeesia Supilinna hoovides ja tänavatel. Et meie kõrgelennulised mõtted saaksid reaalsuseks, on meil vaja hoogu!

Sinu toetuse abil saame tagada toidu, turgutuse ja öömaja teatritegijatele, kes üle Eesti sõidavad Supilinna etendusi mängima.

Tänutäheks pakume hooandjatele LÄBI LINNA: SUPILINN rännaklavastuse pileteid ja teisi kingitusi supilinlastelt.

Rännaklavastus etendub juba õige pea: 2./3./4. juunil ja 8./9./10./11. juunil 2022. Igal õhtul neljal korral: kell 17.55, 18.25, 18.55 ja 19.25. Iga seiklus kestab 1,5 tundi.

Etendustel rändavad tänavail: Liisu Krass, Katrin Kalma, Laura Niils, Mariann Tammaru, Agur Seim, Kaarel Kuusk, noored koolidest ja huviringidest, muusikud, harrastajad ja kohalikud. Tõenäoliselt ka mõned kassid ja herned. Lavastaja: Jaanika Tammaru, dramaturg Kaija M Kalvet, kunstnik Inga Vares, valguskunstnik Karolin Tamm, helikunstnik Kaarel Kuusk. Kunstniku assistent Elisabeth Rebane, lavastaja assistendid Merilyn Elge, Maria Vera Pšenitšnaja, Merili Viks.

LÄBI LINNA on nelja-aastane linnaruumiprojekt, elav lugu Tartust ja tartlastest. Neljal suvel saab mõni Tartu linnaosa omanimelise ja omanäolise rändava lavastuse, mis valmib kohalike endi mälestuste põhjal ning linnaruumist inspireerudes. Kogutud lood, kogetud ruum. Alustasime Karlovast (2021), suundume Supilinna (2022), ületame Ülejõe (2023) ja lõpuks avastame Annelinna (2024).

Lavastuste sari on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Täname koostööpartnereid, kes on juba õla alla pannud!