LASTE OMA SPORDI AABITSUser's  Rock korvpalliklubi project in the category Print

Aastasadade jooksul on igale lapsele esimesel koolipäeval pihku pistetud kogu edasiste õpingute A ja O – Aabits!

Me kõik oleme selle abil õppinud selgeks, kuidas kirja panna "Gloobus" või "Diivan" ja saanud sõbraks, olenevalt aastakäigust, nii karu, kuke kui ka Lottega, mis väärtusliku õppematerjali kaant kaunistas.

Aga kui oleks olemas lastele selline juhend ka muudel elualadel paremini toime tulemiseks? Näiteks spordis? Et neid toetada, õpetada, suunata ja juhendada.

Koolimineku kõrval alustavad paljud lapsed erinevate treeningutega. Kes viskab palli, kes jookseb, kes hüppab, kes tantsib. Aga sporditegemine ei ole pelgalt higist nõretav saal ja spordivahend.

Seal on nii palju muud, millest me kunagi ei räägi – emotsionaalset, psühholoogilist, füsioloogilist... Kõik, mis puudutab erinevate meeleoluseisunditega toimetulekut nt kuidas tähistada võitu või saada üle kaotusvalust, mida tähendab meeskonnavaim või vaimne stabiilsus, et harrastada üksikalasid. Kuidas õigesti toituda, treeninguteks ja võistlusteks ette valmistada ja neist taastuda. Kuidas peaksid suhted toimuma treeneri ja juhendatava vahel.
 


 

Meie, Rocki Korvpallikool, otsustasime sellise juhendi oma Eesti laste jaoks kokku panna. Esimese omataolise ehk kogu Euroopas. Teeme seda koos oma ala spetsialistidega – toitumisnõustajate, terapeutide, treenerite ja mängijatega. Et sellest saaks parim abivahend meie lastele spordi harrastamiseks – Rocki Aabits!

Täna ehitavad Rocki kogukonda üles oma spordialade kunagised tipud nii palliplatsil kui ka tugimeeskonnana platsi ääres.

Me kõik oleme näinud ja tundnud spordi võlu ja valu. Selle õppetunde ja õnnestumisi. Ja nüüd tahame me need mõtted kaante vahele panna, et järeltulevaid põlvesid parimal võimalikul viisil sporditegemiseks – suurteks võitudeks ja kaotusteks – valmis seada.

Meie eesmärgid: 

7000€ - Koostame lastele oma spordi aabitsa kaasates erialaspetsialistidest kaasautoreid lastepsühholoogide, treenerite, toitumisnõustajate ja füsioterapeutide seast. Aabits on kujundatud lastele arusaadavas keeles koos piltide ja seletustega. Igas alapeatükis on ka eraldi tekst lapsevanemale ja treenerile. Oma panuse annavad ka tuntud sportlased, kes toovad näiteid elust enesest ja oma spordikarjäärist nii vaimse tervise, füüsilise ettevalmistuse ja taastumise, toitumise kui ka lihtsalt põnevate seikade näol, mis neil sporti harrastades osaks on saanud.

9000€ - Viime laste spordi aabitsa digiversiooni lisades õpetlikke videoid, mis annavad laste spordi mõtestamisele ja eneseväljendusoskusele palju juurde.

ANNA MEILE HOOGU ja toeta ennast kaante vahele!