Põlva Jakobi Kooli lasteaia käivitamineUser's  Põlva Jakobi Kool project in the category Education

Põlva Jakobi kool on noor ja kasvav haridusasutus, mis alustas tegevust 2019. aastal. Uue kooli loomise initsiatiiv tuli kogukonnast. Koos Põlva Maarja Kogudusega võeti kampa ka Tartu Luterlik Peetri kool ja nii õpibki tänasel päeval meie esimeses kolmes klassis juba 30 õpilast.

Tartu Luterlik Peetri kool on meie natuke vanem vend ja suur eeskuju. Nendega sarnaselt plaanime kasvada järk-järgult, 1. klasside lisandudes, täielikuks põhikooliks. Lisaks kooliosale on Tartus ka lasteaed ja nii pole imestada, et selliselt hästi toimiv mudel ka meie lapsevanematele silma jäi ning nüüd olemegi jõudnud nii kaugele, et käesoleva aasta augustis alustab meie esimene lasteaiarühm.

Nii nagu kool, leiab ka meie lasteaia esimene rühm omale kodu Põlva südalinnas, aadressil Kesk 11, ajaloolises pastoraadihoones, mis kuulub kogudusele. Ka seda hoonet võtame kasutusele järgemööda, oma õppeasutuse kasvamisega samas rütmis. Lasteaia tulevastes ruumides alustame peagi remondiga, et kujundada mõnus, hubane, lapse arengut soodustav ja meie väärtustest ning põhimõtetest lähtuv keskkond, milles hakkab igapäevaselt tegutsema praeguseks juba 90% komplekteeritud rühm koos toredate õpetajatega, kes samuti olemas. Ehk et nagu aru saate, peaaegu kõik tingimused on meie uueks põnevaks arenguetapiks juba täidetud, kuid mõned väiksed sammud on veel astuda.

Ja siin pöördumegi Sinu poole, hea hariduslikku mitmekesisust hindav hooandja. Aita meil luua lasteaiarühma funktsionaalne kööginurk koos vajaliku inventariga!
 


 

Oma lasteaias valmistame me toitu hommikul ja õhtupoolikutel ise, kasutades kodumaist ja/või mahemärgistusega toorainet. Samuti kuuluvad nädalaplaani ühine leivategu ja küpsetamine.

Lapsed õpivad läbi kogemuse, kõigi meelte abil ja kogu aeg – ahjust imbuv leivalõhn, õunte viilutamine, taignakomponentide kaalumine, omatehtud kakukese maitse, küpsetamise juurde ümisetav lauluviis – kogemuste läbi tekivad seosed ja toimub pidev areng. Kõik meie õppetegevused on üldõpetusliku metoodika järgi seotud lapse jaoks üheks mõtestatud tervikuks.
 


 

Meie Hooandja projektil on kaks eesmärki:

  1. Kogudes vähemalt 2900 eurot – köögimööbli ja töötasapinna ning asjakohase sisseseade soetamine ehk saame sisustada kööginurga rühmaruumi.
  2. Saades kokku 4800 eurot – lisaks kööginurgale ka laste tualett- ja pesemisruumi väljaehitamine.

Toeta Jakobi kooli lasteaiarühma kööginurga sisseseadmist ja sanitaarruumi väljaehitamist, et meil oleks:

  • pliit, millel tervislikku hommikuputru keeta
  • külmkapp, kust pudru peale moosi või vitamiinirikkaid marju võtta
  • ahi, millesse ühiselt tehtud kook või kakukesed küpsema panna
  • nõudepesumasin, kuhu iga laps peale söögikordi oma nõud saab pesemiseks asetada
  • vannituba sobival kõrgusel valamutega, et kõik suured ja väiksed käed saaksid peale liivakindluste ja vallikraavide ehitust ning enne taignasõtkumist alati puhtaks.

Kokkuvõttes - üks mõnus ja funktsionaalne keskkond, mis toetaks koos kasvamist, tegutsemist ja arenemist.

Suur tänu juba ette! Võtame kõigi toetajatega ühendust pärast projekti lõppu.
 


 

Täpsemalt meie õppekasvatustöö aluspõhimõtetest ja senisest kogemusest saab lugeda SIIN.

Jakobi lasteaia esmane info on leitav SIIN.

  • 78 backers
  • 5012€raised of 4800€ goal

Successful project

This project was funded on 05.Jun.2021