Liikumisetendus "Kaleidoskoop. Tasand" Tartu Jaani Kiriku tornisUser's  Madli Teller project in the category Theatre

13.-15. juulil 2014 ripuvad öises etenduses "Kaleidoskoop. Tasand" õhus olemine, liikumine ja helid. 

Vaatajaid eraldab sügavikust rõdukäsipuu, kauguses terendavad minevikumustrid, silme ees virvendavad uued reaalsused ning Tartu Jaani kiriku kellatornis kummitavad selleks puhuks Eestis kokku saavad koreograafid Helena Krinal ja Madli Teller ning helilooja Liisa Hirsch. 

Müüride vahel ja sees sosistavad, sahistavad seelikuid, keerlevad ja tipivad Just Tantsukooli õpilased ning argised ja erilised helid nii elavas kui ka elektroonilises esituses. 

"Kaleidoskoop. Tasand" seob barokist mõjutatud visuaalsed ja tunnetuslikud ideed, pika ajalooga ruumi ning kaasaegse keha ja kaasaegse etenduskunsti ootamatut vaatenurka pakkuvaks tervikuks öise Tartu kohal. 

Vaata tiisereid: 
http://vimeo.com/93309711
http://vimeo.com/93403980

Elamust aitavad lavale tuua festival Klaaspärlimäng, Just Tantsukool, Tee Kuubis tantsuteater, Tartu linn ja Tartu Kultuurkapital, ent tegemist on iseseisva produktsiooniga, mistõttu vajame lisaks veel palju abi tantsupõranda ehitamise, etenduste tehnilise teostamise ning kostüümide täiendamise jaoks. 

Helilooja Liisa Hirsch on hetkel Haagi Kuninglikus Konservatooriumis kompositsiooni õppiv tunnustatud noor helilooja, interpreet ja vabaimprovisaator, kelle muusikalised kujundused Eesti Draamateatri etendustele on võitnud Teatriauhindu aastatel 2010 ja 2013. 

Koreograaf Helena Krinal on Palestiinas resideeruv lavastaja, tantsuõpetaja ja tantsija, kelle etendustes (Dändi, Lulu ja Maru, tulekul About my X) on esikohale seatud atmosfäärid ning nende läbi rakenduvad tajud. 

Koreograaf Madli Teller on enim silma paistnud oma ajalooliseid teemasid ning kaasaegset kehakasutust siduvate kontsertetendustega tantsuteatris Tee Kuubis (koostööd ansamblitega Rondellus, Hortus Musicus, Jaak Sooääre Trio, liikumisseaded kooridele, muusikavideotele, teatrietendustele, muusikalidele, tantsufilmid). 

Etenduses lisaks lavastusgrupile üles astuv Just Tantsukool on käesoleval aastal 30. juubelit tähistav Tartus töötav vabatantsustuudio, mille tunnustatud loojate ja põhiõpetajate Maia Karmi ning Anne Tamm-Kivimetsa südamega töö ning nendega kaasa panustama hakanud lisaõpetajate (Kai Valtna, Oleg Titov, Janek Savolainen, Jane Miller-Pärnamäe, Ruben Roos, Nele Suisalu, Evelyn Tuul jpt) tulemusel on nii tantsukõrgkoolidesse kui ka lihtsalt mõtlevate, loovate liikujatena ellu saadetud 4 lendu tantsijaid. "Kaleidoskoop. Tasand" on osa tantsukooli juubeliaasta programmist. 

Aita meil erilist etenduselamust kirikutorni viia!

 

Related projects

optais amme: all i am doing is reorganising stardust

  • 41%raised
  • 411€pledged
  • 17 days to go