"Linnulaulud" CD ja laulikUser's  Tuuli Jukk project in the category Music

Mis on "Linnulaulud?" 
 
CD "Linnulaulud" on laste muusika plaat, kus laulavad nii lasteaia- kui koolilapsed, muusika on vaheldusrikas ja selle sisse mängimisel on oma virtuoossuse ja vaimukuse andnud professionaalsed muusikud. Vaheldumisi laste häältega saab kuulata ka ehtsaid lindude hääli. Laulikus on lisaks lauludele põnevad illustratsioonid ning fotod ja jutud igast lauluks saanud linnust. 
 
Kes on kirjutanud "Linnulaulud"?
 
Plaadile ja laulikusse saavad 12 uut laulu seitsmelt erinevalt autorilt:
 
Riine Pajusaar - Külalised aknal, Pääsuke, Pardipere pühapäev, Parve kogunemise laul 
Piret Laikre ja Marek Sadam - Rähn, Päevaunelind, Luiged
Külliki Levin - Armas varblane
Monika Pullerits - Kevad on käes
Meeli Nõmme - Harakas
Tiia Kaeramaa - Varesepere
Tuuli Jukk - Emme linnupoju
 
Lisaväärtusena linnuteemale kõnelevad need laulud ka loodusest, aastaaegadest, Eestist, suureks kasvamisest, targaks saamisest, perest ja kodust - nii et linnulaulud puudutavad meid laiemalt.
 
Kes laulavad ja joonistavad?
 
Linnulaule laulavad Põltsamaa Lasteaia MARI lapsed ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased:
 
Emma Pung (5a), Emilia Aren (5a), Loviisa Elmend (6a), Merjette Pung (6a), Gustav Vilk (6a), Eha Grünvald (6a), Eliise Ivask (6a), Laura Liisa Kill (6a), Katleen Tõnson (6a), Renata Kallasmaa (7a),  Isabel Lehtla (7a), Selena Targama (7a), Mari-Liis Jukk (7a), Eliise Adeline Reinberg (7a), Karl Joosep Stroom (7a), Karl-Markus Trumm (7a), Lauri Vilde (7a), Anel Volmer (9a), Margit Miks (10a), Kristin Lints (10a), Mihkel Kuusik (10a), Karoliina Kolts (11a), Aron Rohtla (11a), Adele Maria Peters (13a). 
 
Laulud õpetasid selgeks Tuuli Jukk ja Tiia Kaeramaa Lasteaias MARI ning Meeli Nõmme Põltsamaa Ühisgümnaasiumis.
 
Linnuhääled jõuavad CD-le koostöös Veljo Runneliga.
 
Illustratsioonid joonistavad Põltsamaa Kunstikooli õpilased. Neid juhendavad õpetajad Katrin Tamm-Kuusik ja Ethel Hakkaja.
 
 
   
Hugo Kivi "Päevaunelind" (8a)               Robin Martin Lääts "Kevad on käes" (8a)
 
Kes mängivad muusika?
 
Paul Daniel - kitarr, Tõnis Kivisild - basskitarr, Tõnu Laikre - klahvpillid, Oliver Rõõmus - löökpillid, Martin Kuusk –puhkpillid. Kuna osa laule on veel salvestamata, lisandub juurde mitmeid põnevaid pille ja mängijaid.
 
Enamus lood on arranžeerinud üheskoos ansambli liikmed, puhkpillide seaded kirjutas Martin Kuusk. Vokaali salvestas Piret Laikre, saateansambli salvestas ja mängis kokku Indrek Patte.
 
Milleks kasutame hooandjate raha?
 
Hooandjas kogutav summa on pool kogu projekti eelarvest. See kulub osaliselt saateansambli töö tasustamiseks, CD plaadi väljaandmiseks (plaat, karp, infovoldik) ja autorikaitse tasumiseks.
 
Teise poole eelarvest oleme saanud projektide kaudu Eesti Kultuuriministeeriumilt ja Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa Ekspertgrupilt. Meid toetavad veel Põltsamaa linn, EELK Põltsamaa Niguliste Kogudus ning Põltsamaa ettevõtted: AS Kitzinger-Progress, AS Puit Profiil, AS Põltsamaa Felix, AS E-Piim Põltsamaa Meierei, Vali Press OÜ.
 
Kuulake Piret Laikre ja Marek Sadama laulu „LUIGED“, esitab Adele Maria Peters.
 
Hooandja video – Heino Sutting, vilditud lindude nukumeister – Karin Puusepp. Suur tänu teile!
 
Kui kõik õnnestub, ilmuvad "Linnulaulud" kevadel 2016!