"Lõõtsavägilaste" uus plaat "Edimese numre miis"User's  Margus Põldsepp project in the category Music

Ansambel Lõõtsavägilased on loodud 2013. aasta detsembrikuus ja tegutseb Mulgimaal Karksi-Nuias ning ansamblisse kuuluvad kolm noort lõõtsameest: Andres Eelmaa (15), Rasmus Kadaja (14) ,Tobias Tae (12) ja ansambli juhendaja Margus Põldsepp. Kõik poisid omandavad muusikalisi oskusi Karksi-Nuia Muusikakoolis.

Lõõtsavägilased mängivad põhiliselt rahva- ja pärimusmuusikat, kuid nad ei pane kätt ette teistelegi muusikastiilidele. Kahe aasta jooksul on ansambel andnud juba üle 130 kontsert-esinemise, üles astunud nii mõnelgi tähtsamal ja suuremal pärimusmuusika festivalil ja üritusel. Lõõtsavägilased on esinenud nii Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, Hiiu Folgil kui ka Viljandi Hansapäevadel koos Untsakatega. Ansambli liige Rasmus on võitnud üleriigilisel pärimusmuusika võistumängimisel Viljandis I koha lõõtspillide kategoorias ning 2015. aasta Võru lõõtspillide võistumängimisel noorte vanuseklassis I koha.

Samuti esinetakse üle kogu Eesti erinevates koolides seoses Eesti Kontserdi poolt korraldatavate Koolikontsertidega, kus tutvustatakse lõõtspille ja lugusid pillimeestest. Seda kõike koos meie oma repertuaari kuuluvate laulude ja pillilugudega. Ansambliõpe käib kuulmise järgi. Nii näiteks on Rasmus kuulmise järgi "maha võtnud" 1972.a Eesti Raadio poolt salvestatud üle-eestiliselt rahvapillimeeste võistumängult 2 lõõtspillilugu. Need kõlavad ka siin plaadil.

Ansambli repertuaari valib enamuses juhendaja Margus, kuid ka ansambli teised liikmed on lugusid valinud. Peaaegu iga mees on oma loo teinud, millest kahte saab kuulata ka meie uuel plaadil. Ansambli suurteks eeskujudeks on, "Untsakad", "Tuulelõõtsutajad" ja eriti "Väikeste Lõõtspillide Ühing" oma algusaegade kõlavärviga.

Mõnes loos löövad külalistena kaasa ka meie sõbrad Karksi-Nuiast ja eesti rahvamuusikasõber Erhard Saksamaalt/Pärnust.

Üks lugu, mis on ka meie tulevase plaadi nimilugu "Edimise numre miis" saab kuulata Lõõtsavägilaste SoundCloudist.

https://soundcloud.com/lootsavagilased/lootsavagilased-edimise-numre-miis

Loodame Teie lahke toetuse peale, et aidata kaasa meie esimese päris oma helikandja väljaandmisel! Plaadi tahame valmis saada 4. juuniks, mil toimub IV Mulgi pidu Paistus.

Austusega, Lõõtsavägilased

Related projects

Estonian song album "I am the Ocean" - Jagaspace - Alex and Kaushalya

  • 74%raised
  • 3723€pledged
  • 11 days to go

"Movement" new Kevin Alva Album

  • 66%raised
  • 860€pledged
  • 12 days to go