Just Tantsukooli 2024.aasta lennu lõpulavastus "KoosOleMine"User's  MTÜ Just Tants project in the category Events

Just tantsukool on asutatud 1984. aasta oktoobris, esialgse nimega tantsustuudio Hetero, tolleaegses Noortemajas "Sõprus". 2009. aasta septembris muutsime oma nime H stuudioks ja alates  2011. aasta 1. aprillist töötame erahuvikoolina.

Tantsuõpe meie huvikoolis on peamiselt suunatud loovusele ja eneseväljendusele, mis on tugevalt seotud liikumise mõtestamise ja üldkultuurilise teadlikkuse tõstmisega. Tehnikale ja etendamisele suunatud õppe eesmärk on kaht eelnevat suunda toetada.

Käesoleval aastal täitub meil 40 aastat tegutsemist ning selle aja jooksul on meie seast välja kasvanud arvestatav hulk loojaid ja kultuurivaldkonnas tegutsejaid...ja tulemas on lisa!

Meie juubeliaasta lõpetajate lavastuse KoosOleMine valmimisprotsess on hetkel täies hoos ning neli kunstnikuhingega tantsunoort on jõudmas oma tantsuõpingutega lõpusirgele.
 


Foto: Diana Ruitlane-Rüütli

Lavastuses leiavad tasakaalu noorte loodud soolod, mis jutustavad loo nende endi suureks kasvamisest ning mäslevast ning uljast noorusest, mis alati maailmas tugipunkti ei leia ning ühiselt lavastatud ja tantsitud üleminekud, mis vaatavad tagasi tantsukoolis veedetud ajale.

Kõik lavastuse komponendid luuakse koostöös noortega ning kõigis lavastusprotsessi etappides on noortel võimalus oma tegevust analüüsida. Selline lavastusprotsess annab sisevaate lavastuste loomise maailma ning võimaldab noortel katsetada ametit, mida muidu ei oskaks ehk kaaludagi.

Lavastusprotsessi juhib Johhanna Anett Toomel, kes aitab noortel oma ideed ja mõtted tervikuks siduda. Lavastuse helitausta loome koostöös Johannes Aaron Viluga.

Tulevaste vilistlaste kohta saab rohkem lugeda SIIT
 


Foto: Anne Tamm-Kivimets

Hooandja abil kogutud toetus aitab katta saali rendi ning lavastuse heli- ja valguskujunduse kulusid! 

Toetuse kogumiseks oleme seadnud kaks eesmärki:

  1. Kogudes 1000 eurot, saame tasuda saali rendi, valguskujunduse ja natukene helikujunduse eest.
  2. Kogudes 1500 eurot, saab ka helikujundus juba väärilisemalt tasutud!  

Oleme väga, väga tänulikud hoogu andmast! Aitäh Kultuurkapitalile ja Tartu Kultuurkapitalile, kes on juba meid toetanud!

Kingitused toimetame teieni isiklikult!

Kohtumiseni etendusel 2. juunil kell 18.00 Genialistide Klubi saalis!

Rohkem meie tegemiste kohta Just Tants kodulehel.

justtants@gmail.com
tel 25523329