Lumemuusika ja raamat heegeldatud lumehelbemustritegaUser's  Eva Tolsa project in the category Print

Tere, mina olen Eva Mitreikina ja mul on unistus välja anda heegeldatud lumehelbemustritega käsitööraamat koos detailse fotodega heegeldamisõpetusega, lisaväärtusena fotod igast helbest erinevates looduskaunites kohtades, jääkristallidest ja heegelduste kasutusvõimalustest disainimaks kodu, riideid vms.  Sisekaanel plaat lumemuusikaga! Kergelt loetavad graafilised mustrid (read eri värvidega). Need 77  lumehelvest on välja mõeldud 10 aasta jooksul, samuti olen neid pildistanud looduses 7 aastat, nii et siin pole midagi juhuslikku, vaid valitud kõige ilusamad hetked ja mustrid, mis heegeldatud   niiti katkestamata (selle saavutamiseks olen kasutatud nii ringset heegeldamist kui mõnikord edasi-tagasi, üles-alla ja risti-põiki heegeldamist)  ja ka mõnd täiesti uut enda leiutatud heegelvõtet kasutades!

Heegeldamine ei ole vaid ilu loomine, see on ka teraapiline käeline tegevus ja aitab näiteks lastel tekitada ajus uusi seoseid, misläbi arenevad keeleline mõtlemine ja kirjaoskus. Lumehelbed on alustamiseks ideaalsed, sest on nii väikesed ja nende hulgas on nii imelihtsaid kui ka väga väga keerulisi.

Vaja läheb vaid heegelnõela, õmblusniiti, tärgeldamiseks  veidi tärklist ja vett,  venitamiseks nööpnõelu, samuti on kerge kõikjale oma töö kaasa võtta, et ei peaks erinevates kuulamis- või ootamisolukordades niisama käed rüpes istuma.

"...Mis maa see on, kus puud kannavad talvel valgeid imepeeni lehti ja õisi? See on mu kodumaa, Eestimaa... aga hetkeks, neiks mõneks päevaks on see võlu-muinasjutumaa, kus mina, vaene maatüdruk, olen korraga printsess, kellel on enam rikkust, kui ta suudab ülegi vaadata! Salaja on sadanud öö pimeduse varjus laia tühja sohu, väljadele, metsadesse ja jäätunud järvele lugematul arvul lumehelbeid, sõnumeid taevast, tunnustähti, kallihinnalisi ehteid ja kingitusi Meistrilt..." /katkend raamatust/

Heegeldamise juurde saate kuulata jäätunud veest inspireeritud muusikat fantastilistelt muusikutelt, kelleks muuhulgas Jarek Kasar, Kadi Uibo, Silver Sepp, Mari Kalkun, Martin Ellermaa, Pastacas ja Lubomyr Melnyk! Osad lood on nende varasemast loomingust (nt "Lumi" ja "Kristall"), teised spetsiaalselt selle plaadi jaoks loodud.

Piisab juba ühestainsast lambi alla riputatud lumehelbest, et kodu harmoonilisemaks muuta, nii et kui soovid teha kingitust endale või oma lähedastele, siis siin ongi üks idee!

Loe lisaks:

NÄDALA ALBUM Eva Mitreikina "Eva Mitreikina"

ulmeplaadid.ee/plaat_ulm12.htm

Eva Mitreikina