Luulekogu-fotoraamat "Vaikiv valgus"User's  Maris Mägi project in the category Print

Kes on Maris Mägi?

Naine, ema, õpetaja, teekaaslane, looja, julgustaja, andja ja vastuvõtja. Kuid eelkõige õrn hing, kes näeb looduses loomisrõõmu ning loomisrõõmus kogu loodu ilu. Vahendan seda läbi kaamerasilma. Armastan sõnu. Otsin õigeid ja kasutan häid. Jutustan oma lugu kord kaasahaaravate pikkade lausetena, kord minumoodi lapsemeelses või siis romantilises laadis luulevormis.

Miks ma kirjutan?

Minu õnn on näha maailma ja kogeda elu, ümbritseda see oma hingehea ja südamerõõmuga ning panna kogu see ilu sõnadesse. Sõnad sättida riimideks. Riimid reastada salmideks. Salmidest sünnivad luuletused, milles on suur kogus mind ennast. See on minu suurus.

Igale inimesele on antud vägi luua midagi. Meis kõigis on see olemas ja lööb hõõguma, kui õigel ajal õige inimene sinu sütele oma hingejõuga peale puhub, annab hoogu sinu võlujõule lennata. Kui su ümber on inimesed, kes on igati toetavad ja julgustavad, et sa sa hoiaksid ise endas seda loometuld, mis sütitab sädemeid kuulajais. Et sinus põlev tulekuma saaks nähtavaks ka väljaspool sind ennast. Et see kõlaks vastu kuulajate särasilmades, saaks jõudu nende naeratustest, aga samas oleks hoolikalt hoitud! Just selliseid inimesi, kes leegile õrnalt peale puhudes uue jõu annavad, on minu elus viimastel aastatel olnud.

 


 

Kellele ma kirjutan?

Kel kõrvad, see kuulgu! Kel silmad, see vaadaku! Kel süda, see tunnetagu! Kirjutan Sulle, kes Sa armastad lihtsat sõna! Kirjutan Sulle, kes Sa soovid sügavaid tundeid tunda! Kirjutan Sulle, kes Sa näed sõnade taha, loed ridade vahelt! Kirjutan Sulle, kes Sa vaimustud vabast luulekeelest! Kirjutan Sulle!

Kuidas kingitus Sinuni jõuab?

Raamatud kingituseks edastan käest kätte või saadan postiga. Raamatuesitlused toimuvad seal, kus on soovijaid ning Sa võid valida enda kodule lähima toimumispaiga. Minu esimene loominguõhtu (luule ja laul) toimub Türi vallas Kabala küla rahvamajas jaanuaris 2020.

Related projects

Amanda and the virus

  • 10%raised
  • 310€pledged
  • 22 days to go