Mart Saare muusikaga albumi väljaandmineUser's  Kaisa Lõhmus project in the category Music

Meie oleme Vanalinna Hariduskolleegiumi ehk VHK keelpilliorkester. Meie eelmisest Hooandja kampaaniast on möödas aasta ning vaatamata heitlikele oludele on valmimas meil uus plaat. Kui eelmine kord kogusime teie toetust, et välja anda oma esimene album eesti helilooja Cyrillus Kreegi muusikaga, siis sel korral oleme luubi alla võtnud teise eesti heliloomingu hiiu Mart Saare.

Anname välja nii CD kui vinüüli, neist viimane on taas eksklusiivne, kuivõrd see poodidesse müügile ei jõua! Lisaks ootame hooandjaid kevade poole, kui olud võimaldavad, plaadiesitluskontsertidele Tallinnas, Tartus ja Rakveres. Ja kuna õige pea näeb ilmavalgust ka meie dirigendi Rasmus Puuri keelpillikvarteti muusikaga plaat, on võimalik ühe kingituse valikuna ka see endale saada.

Sellest toredast plaadist lahutavad meid jällekord mõned-mõned-mõned eurod, mis ehk just teil kuskil sahtlipõhjas, hoiupõrsas või sukasääres võivad jõude olla!

Kes meist midagi ei tea ega kuulnud pole, siis VHK keelpilliorkester on tegutsenud 1996. aastast saadik (jah, meil on suur sünnipäevahooaeg!) ning viimase kuue aasta jooksul oleme keskendunud valdavalt eesti muusika esitamisele. Oleme andnud selle ajaga autorikonserte Ester Mägi, Cyrillus Kreegi, Mart Saare, Veljo Tormise, Tõnu Kõrvitsa, Arvo Pärdi ja Erkki-Sven Tüüri muusikast ning esinenud üle Eesti nii väikestes külades, alevites, asulates kui suuremates linnades kokku enam kui 150 kontserdiga.

Varasemalt oleme salvestanud laulupidude kullafondi laule keelpilliorkestri seades, oleme olnud kaastegevad Kristjan Üksküla albumil "Üle ääre", Mari Kalkuni singlil "Sata-sata", Mari Jürjensi albumil "Omaenese ilus ja veas", Ugala teatri 100. juubeli helikandjal ja ka järgmise noorte tantsupeo mõne loo juures. Lisaks too möödunud aastane Cyrillus Kreegi muusikaga meie päris oma plaat.

Oleme teile väga tänulikud!
Teie VHK keelpilliorkester

Video: Emma Kask
Täname: Veiko Tubin, Haar Tammik, Arpad Joosep Kääramees.

  • 79 backers
  • 2360€raised of 2250€ goal

Successful project

This project was funded on 15.Dec.2021