Mees, kes ei teinud mitte midagiUser's  Lauri Saatpalu project in the category Music

Eesti tänase päeva ühe põnevaima kirjaniku Mehis Heinsaare väljamõeldud isepäiste loogikatega maailmu võib julgelt maagiliseks realismiks, ehk ka reaalseks maagiaks nimetada. Mehise muinasjuttudest inspireerituna esietenduski NUKU teatris sel suvel Aare Toikka muusikaline müsteerium "Mees, kes ei teinud mitte midagi".


Kirjutas ja lavastas Aare Toikka, laulud lõi Lauri Saatpalu, lavastuse muusikalise kujunduse ja sätungid tegi Paul Daniel, kunstnik oli Rosita Raud, valguskunstnik Triin Hook, koreograaf Marge Ehrenbusch ning lavakalused sättis Tanel Saar.


Laval etendasid seda kõike Lauli Otsar, Mart Müürisepp, Getter Meresmaa, Ester Kuntu, Taavi Tõnisson, Laura Nõlvak, Anti Kobin, Liivika Hanstin, Mihkel Vendel ja Lauri Saatpalu.

Laval mängis bänd koosseisus: Paul Daniel, Tanel Ruben, Marti Tärn, Madis Muul.


Kuna teater on teadagi kaduv kunst ja kaob pidevalt ära, siis on tahtmine vähemalt muusikal sabast kinni saada. Seda enam, et see muusika on ka iseseisvalt elujõuline. Nüüd ongi muusikutel endal kindel kavatsus salvestada kõik see albumiks. Ilus plaaditäis uusi luge juba koledaks novembriks! Paul sätib, bänd mängib, Lauri laulab... Küllap laulab keegi veel ... meie juba teame, kes veel …..

 Ühtlasi on see album kolmas osa minitriloogiast "Teiste lood, enda lood, uued lood". Kaks aastat tagasi ma Hooandjas uut materjali lubasin. Ma ei saa seda varjata, see on kergesti kontrollitav! Järelikult ainus lahendus on see album salvestada.
Plaanis on kindlasti esitada albumimaterjali ka kontsertettekandes nii Tallinnas kui Tartus.
Kui Sulle see idee meeldib ja soovid ning saad kogu ettevõtmist oma eelostuga toetada, oleme väga tänulikud!

Kenamat!
Lauri.

Related projects

Pološywa is releasing her debut album "Existence"!

  • 86%raised
  • 2150€pledged
  • 4 days to go