Mehhaaniline KlaverUser's  Aleksandr Žedeljov project in the category Event

Novembri lõpus, Eesti Kontserti konkursi "EK:LABOR", PÖFF eriprogrammi raames ning koostöös Vene Teatriga toimub audiovisuaalse etenduse “Mehhaaniline Klaver” esietendus. Kaasaegne kammermuusika põimub audiovisuaalse kunstiga Kultuurikatlas.
 
“Mehhaaniline Klaver” on loomingulise meeskonna AudioKinetica eksperimentaallavastus, milles peitub omapärane autorimuusika virtuoosses esituses. Mitmetasandilised videodekoratsioonid imekspandava 3D-mappingu võimalustega. Endise katlamaja monumentaalsus ja näitlejad, eksisteerides suure mehhanismi sees, ühendavad kunstiruumi sünteesiks.
 
Päevast päeva sukeldub inimene aina sügavamale informatsioonivoo ämblikuvõrku ning hajub meedia hoovustes. Mõista ning kaitsta ennast aitab vaid kunsti tegemise kihk – kerged pintslitõmbed, läbitungiv motiiv, vabaduse tants. 
 
AudioKinetica meeskonna etenduse inspiratsiooniallikaks on romaan "Mehhaaniline Klaver" või "Utoopia 14". Selle autor Kurt Vonnegut on öelnud: "Kunst – ei ole moodus leiva teenimiseks. Kuid see on vahend teha inimelu talutavaks. Kui tegelete kunstiga, vahet pole, kas tuleb hästi või halvasti välja – teie hing kasvab". 
 
Hetkel vajame me rahalist toetust juba 30 inimesest koosneva tiimi, tehnika rendi ja dekoratsioonide jaoks. Meil on vaja teie abi, et see kunstiline ettevõtmine saaks teoks. 
 
Palun toeta ka sina meie meeskonda!
 

Audiokinetica – see on aktiivsete ja loominguliste inimeste rühmitus. Me töötame originaalsete projektide loomises kineetika-, teatri- ja visuaalkunsti valdkonnas. 

 
Helilooja, idee autor, produtsent – Aleksandr Žedeljov 
Lavastaja – Artjom Garejev 
Kunstiline juht, animatsioon, VJ – Sergei Dragunov 
 
Muusikud:
Hara Alonso (klaver), Marten Altrov (bassklarnet), Ivo Lain (löökpillid), INSOMNIA- KVARTETT: Mari Targo (viiul), Valeria Rjumina (viiul), Mairit Mitt (vioola), Theodor Sink (tšello). 
 
Näitlejad: Jekaterina Kordas (Vene Teater), Tatjana Kosmõnina (Vene teater), Kristo Viiding, Viktor Marvin (Vene Teater), Siim Tõniste (Teater Polygon). 
 
 
AudioKinetica tiim:
 
Katrin Kvade – helikunstnik,
Nikita Šiškov – helirežissöör,
Valentin Siltšenko – multimeedia ja programmeerimine,
Aleksandr Potužnõi – häälestaja, tekst, produtsendi abi,
Evi Pärn – kunstniku assistent,
Natalja Gabis (Sankt-Peterburg) – animatsioon,
Nikolai Alhazov – operaator, Anton Kiseljus – lavastaja assistent,
Dmitri Mjatšin – metallikunstnik,
Denis Bretško – valgus. 
 
Projektitugi:
Jana Tšurkina – projektijuht, Jaan Tõkke – meedia, Aljona Tubaleva – projektikoordinaator. 
 
"Mehhaanilise Klaveri" etendused Kultuurikatlas:
 
23. novembril kell 21:00
24. novembril kell 22:00
25. novembril kell 18:00 ja 21:00
 
Etenduse kestus: 70 minutit.
 
Sissepääs 10 €, piletid on saadaval Piletilevist.
 
Särk meie kunstniku autoriprintiga ja web-style portree.

 

  • 74 backers
  • 3089€raised of 3000€ goal

Successful project

This project was funded on 21.Nov.2015