MetsaköökUser's  Metsaköök project in the category Print

Fotograafi ja kokaraamatute autorit Hele-Maid tõmbab metsa iga ilmaga. Kuidagi hakkasid tema kaks kirge - söögitegemine ja laanes uitamine - omavahel üha sagedamini kohtuma. Kuni ühel hommikul lõi armas sõber omletisärina peale telgis silmad lahti ja küsis: “Hmm, aga miks sa sellest raamatut ei tee?” 
 
Idee soojenes südames, kuni oli selge, et appi tuleb võtta Merle (kolumnist ja raamatute autor), kellega nad on viimastel aastatel peadpööritava sööstuga ühiselt toimetanud. Andsid välja Kahvliahvi kokaraamatu, mis sai hoo sisse Hooandjas (aitäh, armsad hooandjad!) ning osutus Apollo lugejate aastalemmikuks. 
 
Ühte sammu oskavad nad käia küll. Nagu ka nautida pikki ühiseid autosõite ja naerda teineteise pikantsete naljade peale ka siis, kui sajab seenenuge. 
 
 
Täiuslikult sobival ajal hakkab Eesti Vabariik saama 100aastaseks. Armsat kodumaad ning selle looduse maagilist ilu ja rikkust ülistav raamat tundus nii väärikas kingitus. Iseendale, sõpradele, Eestile.
 
 
Meie raamatu töönimi on Metsaköök. Söö metsas, puu otsas, rabarajal, kanuus! Restorani asemel vii oma kaasa, sõbrad või sugulased hoopis metsa. Usu, see on söömine, mis püsib kõigil hoopis pikemalt meeles! Lõpuks saad lõkke põlema, hakid ja praed ning... siis sööd! MAITSEV! Aeg seisab. Unustad, et polegi kõige mugavam. Nii ilusaks saab oma elu elada ikka ainult ise! 
 
Metsaköögi raamatus särisevad burgerid, valmivad ühe-poti-pastad puravike ja kukeseentega, tatar saab hulgaliselt värskeid kombinatsioone, praeme umbrohtu, keedame oblikasuppi, grillime banaani. Jne-jne.

 
Raamat annab ka ideid, milliseid imetabaselt kauneid Eestimaa paiku kogeda. Aga ka praktilisi nõuandeid kõige vajaliku kohta metsaköögis, alates sellest, kus ja kuidas lõket teha, kuidas targalt pakkida, lõpetades ekskursiooniga matka- ja kulinaariavarustuse avarustes. Teos tuleb mahukas koos ohtras koguses kaunite piltidega.
 
Sinu ja teiste hooandjate toel soovime koguda kolmandiku raamatu väljaandmise kuludest. Plaani kohaselt ilmub retseptikogumik novembris 2017. Raamat sobib imehästi kingituseks. Hea ettevõtja, teost on võimalik soetada hulgihinnaga!
 
Armsatele hooandjatele varume valmis seenenoad (millele graveerime peale pühendused) ja Aafrika naiste poolt koostöös MTÜ-ga Mondo loodud imetoredad korvikesed, mis sobivad valatult kätte marjulisele-seenelisele, aga sama hästi ka muffinite serveerimiseks. Näed neid siin:
 Raamatud ja teised kingid saab kätte dokumendi alusel alates novembri lõpust 2017 Tallinnas Telliskivi loomelinnakus asuvas kaupluses Muusa (Telliskivi 60).
 
Jälgi Metsaköögi tegemisi Facebookis ja Instagramis. 
https://www.facebook.com/metsak88k
https://www.instagram.com/metsak88k
 
ME TÄNAME!
 
Tel +372 56 687 907
Video: Film Purgis
Tänud: Algis Martsoo ja Aivar Ruukel (Soomaa.com)
Fotod: Hele-Mai Alamaa