Musaklubi lastemuusikali “Unistus valgest lumest” CD ja lauliku väljaandmineUser's  Pille Siht project in the category Music

Laulustuudio Musaklubi sündis kaheksa aastat tagasi kaksikõdede Pille ja Kati Roosi Sihti ideest ja arusaamisest, et iga laps, iga inimene on musikaalne. Igaüks võib õppida laulma ja pilli mängima nagu õpitakse lugema ja kirjutama. Tuleb anda lihtsalt võimalus ja õiged tingimused sellele, kes tahab end proovile panna. Üks väike Musaklubi tüdruk ütles kunagi: "Terve maailm on muusikat täis!" Ja see on tõsi- muusika on kõigi jaoks, mitte nähtus eranditele.

Musaklubis õpivad laulmist ja pillimängu lapsed alates 2. eluaastast ja ülemist vanusepiirangut meil ei ole.  Väikseid ja suuri muusikuid juhendavad viis toredat õpetajat, kes kõik on ka tegevmuusikud ja laululoojad. Musaklubis on hästi palju toredaid lapsevanemaid, kes ettevõtmistes usinalt kaasa löövad ja seetõttu on meil praeguseks valminud kaks toredat albumit- Eesti pärimuslike hällilauludega plaat "Suisu, suisu lapsukene", kus lapsed laulavad koos oma vanematega  ning  lastemuusikali CD plaat "Siin-ja sealpool pilvepiiri", mis on kuulajate poolt soojalt vastu võetud ja etendatakse täna juba erinevates lasteaedades ja koolides.

Viimastel aastatel on Musaklubi õpetajad pühendunud omaloomingu üles kirjutamisele. Koostöös toreda ja andeka lapsevanema Maili Pilt'iga oleme suure õhinaga loonud juba teise täispika lastemuusikali "Unistus valgest lumest", mille loodame välja anda jõulude ajal CD plaadi ja laulikuna.

Muusikalis lähevad karupoeg ja oravatüdruk lund otsima. Oma seiklusrikkal teel lumerahva koju leiavad nad palju toredaid sõpru. Üheskoos parandatakse lumelav. See on lugu unistusest, sõprusest ja koos tegutsemise rõõmust.

Näidend (nii laulude vahetekstid kui ka dialoog) on kirjutatud värssides: /.../Suures, paksus karulaanes väike mõmmik ei saa und. Talv on ammu kätte jõudnud, aga miks ei ole lund? Kurb on oravagi meel. Miks ei ole saanid teel? Varsti pühad tulevad, kuid mis on jõulud lumeta?/.../  Laulavad laulustuudio Musaklubi 3-12 aastased laululapsed. Laulude viisid ja muusika on kirjutanud Musaklubi õpetajad Pille Siht, Lia Piir ja Miina Rikka. Näidendi ja laulutekstide autor on Maili Pilt.

Lugu salvestatakse CD-le kuuldemänguna (dialoog ja laulud). Loo lõppu lisatakse laulude fonogrammid, mis salvestatakse live-pillidel. Koos CD-ga antakse välja laulik muusikali "Unistus valgest lumest" lauludega. Laulikusse lisatakse ka autorite varasemast koostööst sündinud lastemuusikali "Siin- ja sealpool pilvepiiri" laulud.

Plaat ja laulik saavad  valmis selle  aasta jõuludeks, et oleks võimalus teha üks tore kingitus oma kallile. Esitluskontserdid toimuvad detsembris ja jaanuaris. Täpsema info kontserdite kohta leiab Musaklubi kodulehelt www.musaklubi.ee ja Musaklubi lehelt facebookis.

Toetajad saavad plaadid ja laulikud kätte võimalusel plaadiesitluskontsertidel, kuid soovi korral on võimalik leppida kirja teel kokku muu viis auhinna kättetoimetamiseks või saata see posti teel. Laulma ootame toetajaid aga Musaklubisse Jakobi 52 Tartus.

  • 39 backers
  • 1230€raised of 2752€ goal

Ended

This project was not funded and ended on 07.Dec.2014

Related projects

OOPUS new album "Folk On Acid" release

  • 64%raised
  • 2871€pledged
  • 17 days to go