Must Kast: „Valgust, valgust, valgust!“User's  Must Kast project in the category Theatre

Ahoi, hea Hooandja!

 

Kui me pole varem kohtunud, siis väikeseks tutvustuseks: Must Kast on väike projektiteater, sündinud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti eriala 10. lennu lõpetanud näitlejatest-lavastajatest (kuid kasvanud kokku ka teistega), vanust on tal alates märtsikuisest sünnipäevast kaks aastat ja tegutseb teater põhiliselt Tartus, Kultuurikvartalis, Genialistide Klubis.

 


Foto: Birgit Landberg

 

Kohe-kohe lõpetame oma esimese päris iseseisva hooaja. Selle kestel oleme publikuni toonud elamusi nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele üheksa uuslavastuse näol ning jätkanud juba kooli ajal alustatud etendusjärgsete vestlusringide traditsiooni. Hetkel võõrustame oma teatri esimest külalislavastajat Jaanika Juhansoni ja valmistame ette suurt suvelavastust „Nornide mängud“, mis etendub juulis Raadi Lennukiangaaris.

 


Lavastuse "Jõud" etendusjärgne vestlusring. Foto: Ruudu Rahumaru

 

Selle hooaja jooksul on selgeks saanud ka see, et ehkki materiaalsete võimaluste puudumine ei takista imelise sisu loomist, siis sisu ümber vormi fikseerimine on ka väga oluline. Ja et erinevaid vorme parimal viisil esile tuua ning et tehnika rentimise asemel inimestesse ja ideedesse investeerida, oleks meil väga vaja OMA VALGUSPARKI.

Valguspark on kohutavalt suur sõna. Aga olles selle omakeskis tükkideks lammutanud, tundub, et esialgu oleme õnnelikud, kui meie teatriga kohtuvad järgmised tehnilised elemendid:

  1. 2x Profiil ETC S4 25-50 Zoom (€470+km tükk)

  2. Lamp 2x GE HPL 750LL (€23,7+km tükk)

  3. 8x Eurolite Par 64 Long (€25+km tükk)

  4. Lambid 8x GE CP 60, 61 või 62 (€20,7+km tükk)

  5. Konksud: 10x Eurolite G-hook  (€4,72+km tükk)

  6. Ja lisaks turvamiseks trosse, filtriraame, kaabeldust ja muud väikest, kuid üliolulist tehnilist kraami!

Ja selle kõige jaoks küsimegi nüüd Sinu abi, kallis Hooandja! Tänuks pakume pileteid ja kinkekaarte, käsitööd ja väga erilisi kohtumisi ja ettevõtmisi meie kollektiivi liikmetega ning kõrvapaitusplaate nii meilt kui meie sõpradelt - uuri auhindu paremal tiival!

Musta Kassi pross ja võtmehoidja valmivad käsitööna vabakutselise dramaturgi ja teatrikriitiku Marite H. Butkaite poolt ning suvised istumisalused heegeldab kokku meie vanama Margit Tamm tootmisjääkidest ja kasutatud t-särkidest.

 

 

Iga toetus ütleb meile, et kuskil on keegi, kes jaksab koos meiega unistada ning neid unistusi ka ellu viia. Aitäh Sulle!  

Must Kast

www.teatermustkast.ee

 

Video autor Birgit Landberg

Filmis ja monteeris Rauno Polman

Osalesid Laura Niils, Jaanika Tammaru, Kaija M Kalvet, Liina Leinberg, Reeli Lonks ja Kaarel Targo

 

Aitäh, Margit Tamm, Marite H. Butkaite, Kristjan-Julius Laak, Marten Kuningas, Argo Vals, Jalmar Vabarna, Kaarel Kuusk, Karl Madis Pennar ja Kaarel Jõudvald!

 


Musta Kasti 2. sünnipäev 27. märtsil 2016. Foto: Ruudu Rahumaru
 

  • 112 backers
  • 4079€raised of 2800€ goal

Successful project

This project was funded on 01.Jul.2016