Muudetava kaldega ronimissein Tartu RonimisministeeriumisseUser's  Seiklustehas MTÜ project in the category Sport

Seni tehtud töö

2021. aasta jaanuaris avasime Lõuna-Eesti esimese siseronimiskeskuse – Tartu Ronimisministeeriumi. Meie eesmärgiks on olnud luua turvaline, nauditav ja pingevaba keskkond treenimiseks, kus saaks koos olla mitme eri põlvkonna inimesed. Pooleteise aasta jooksul on kohalik kogukond meid väga soojalt vastu võtnud. Oleme läbi iganädalaste kursuste nakatanud ronimispisikuga lugematul hulgal uusi inimesi ning eriti palju rõhku oleme pannud laste- ja noortespordi arendamisele. Oleme käima lükanud laste- ja noortetrennid, laiendanud saali väikelaste ronimisseina võrra ning läbi viinud Eesti suurima ronimisfestivali spetsiaalselt lastele.
 


 

Milleks hoogu vajame?

Selleks, et saada kogukonnana veel tugevamaks, on meil soov rikastada Tartu Ronimisministeeriumit veel ühe seinaosa võrra. Plaanis on ehitada elektriliselt muudetava kaldenurgaga spraywall. See on esimene muudetava kaldenurgaga sein Baltimaades. Spraywall on ronimissein, mis on tavapärasest palju tihedamalt kaetud ronimisnukkidega, andes loovusele vabad käed nii ronijal kui treeneril. Muudetav kaldenurk tagab selle, et sein on kasutajasõbralik igal tasemel ronijale. Mitmed maailmatasemel ronimistreenerid on öelnud, et see on ülivajalik treeningvahend, muuhulgas ka just laste ja noorte tehnika arendamiseks ja analüüsimiseks.
 


 

Spraywalli parameetrid:

  • Laius: 4.0 m
  • Kõrgus: 3.6 m
  • Kaldenurgad: 15...60° ülekallet
  • Kalde muutmise mehhanism: elektriline
  • Ronimisnukkide arv: 250+

Eesmärk on muudetava kaldega spraywall saada valmis 1. juuniks, et kasutada seda muuhulgas suve keskel Tartu Ronimisministeeriumis toimuvas ronimistreenerite töötoas.
 

Vahe-eesmärgid:

  • 2000 eur – saame ehitada muudetava kaldega spraywalli.
  • 5000 eur – saame spraywalli alla nõuetekohase pehmendusmati.
  • 7500 eur – saame spraywalli täidetud vajaliku hulga kvaliteetsete nukkidega. 

Miks ronimine?

Ronimine on lõbus. Lisaks sellele, et ronides areneb lihasjõud, painduvus ning koordinatsioon, on see ka hea vaimne treening, kuna nõuab probleemide lahendamise oskust, keskendumist ja eneseületamist.

Meie ronimiskeskuses pole vaja muretseda eraldi varustust, ronimissussid saab laenutada kohapealt. Tegemist on ilma köieta ronimisega (bouldering) – ronimine toimub ohutul kõrgusel ning all on pehmendusmatid. Ronimisega sobib alustada absoluutselt igas vanuses, see on meie loomuses.
 


 

Lisainfo:

Facebook 
Instagram 
Koduleht 
 

  • 70 backers
  • 6400€raised of 7500€ goal

Successful project

This project was funded on 20.May.2022