Naeratava Kuu InimesedUser's  Ena Mets project in the category Print

MINUST:

„Hetkest, kui sa kahtled, kas suudad lennata, kaotad lennuvõime igaveseks.“  /“Peeter Paan“/

...on see mõte, mida püüan elus meeles pidada ning samal ajal teistegi lennuvõimet enda ümber üleval hoida. Nii kaua, kui lapsepõlve mäletan, olen soovinud saada kirjanikuks, olen igatsenud sõnadega luua maailmu, kuhu teisi inimesi kaasa haarata, et viia neid avastama seda osa ümbritsevast, mille oma argielus, praktilises ja materiaalses maailmas ära unustame või sunniviisiliselt kõrvale jätame.

Kui palju kordi olen kuulnud mõnd kallist sõpra, tuttavat või juhuslikult teel kohatud inimest ütlemas: „Ma olen nii tüdinenud oma tööst!“ „Ma ei tea enam, mida ma tahan,“ „Ma ei tea enam, milles ma hea või eriline olen,“ jms. Kui tihti püüan ma aidata neil inimestel läbi oma töö, olgu see siis hüpnoositehnikate abil terapeudina või hoopis bussiretkel giidina, end uuesti üles leida ja jõuda enda unistusteni tagasi või avastada mõni uus rada, mis annaks jaksu, mõtet ja uut uudishimu.

Siin otsin ma aga Sinu abikätt, et omaenda suurimat unistust täita. Ning et seda täita oma sümboolse vanuse – 33 eluaasta – sees...  (Hetkel tegutsen giidi, tõlkija, ajakirjaniku ning hüpnoterapeudina.)

 

PROJEKTIST:

„Kui rahvas kaotab oma jutuvestjad, kaotab ta oma lapsepõlve.“ /Peter Handke/

„Naeratava kuu inimesed“ on minu esimene raamat, mida kirjutades tundus mulle, nagu oleks ta end ise loonud, sõrmedest lehekülgedele voolanud. Teose idee sündis minu elu ühel suurel murdepunktil – uues keskkonnas, mis pani mind senistest raamidest täielikult välja minema ja ühtaegu sügavale enda sisse sukelduma. See teos on mulle olnud pikk protsess, justkui üks terve elu on selle kujunemisele läinud.

Ma kirjutan üksikinimeste sisemiste otsingute lugu suure ühiskonnaloo taustal ja sees. Kuna kogu see suur ajalugu, mis meie ümber igas hetkes sünnib, olgu see siis kardetud riigipeadest sünnitatud katastroofid ja hävituslikud ideoloogiad või vaimsete õpetajate külvatud sügavama mõistmise ja andestuse liikumised – kõik see saab lõpuks alguse iga üksiku inimese sees peituvast plahvatusohtlikust põrgust ning sama suure potentsiaaliga paradiisist. Just üksikinimese põrgute-paradiiside korrastamisega saab tervendada ja muuta ümbritsevat. Meie ja maailm peegeldame pidevalt teineteist.

On Sul kunagi olnud mõni unistus-soov, millest Sa kellelegi rääkida ei julgenud, kuna kartsid unistuse suurust või naeruväärsust? Oled Sa kunagi tundnud, et Sa ei suuda/taha teha nii, nagu ühiskond-perekond-moraalireeglid nõuavad? Oled Sa kunagi loonud endale väikeseid mänge-rituaale-uskumusi, mis vaid sinu salamaailmas olemas, või kujuteldavaid dialooge-olukordi oma peas? On Sinu elus olnud ebatavalisi kokkusattumusi, hetkega sobivaid unenägusid, täideläinud aimdusi? Oled Sa mõnikord tundnud end selles maailmas-ühiskonnas-seltskonnas justkui täiesti vales kohas? Oled Sa kunagi tajunud hetkes olemise ajatut tunnet? Oled Sa kohanud inimesi, kes on võidelnud libahuntidega? Või neid, kes toovad sõnumeid vaimude maailmast? Oled Sa...? Oled Sa...? Oled Sa...?

Need on need pildid ja hetked, millesse ma oma esimese teose kirjutasin. Need on 7 erilise-inimliku peategelase kummalised-erilised-üllatavad-uskumatud-ehmatavad hetked – need, mille kaudu need tegelased on jõudnud iseendas või maailmas mingi uue arusaamiseni, äratundmiseni. Olgu nad Sinu jaoks peegliks või peidupaigaks või imedemaaks!

Ma tunnen, et selle raamatu kaudu on mul samamoodi võimalik jõuda inimesteni, kellel on vaja selles keerise kiirusega maailmas korraks peatuda, jätta hetkeks kõrvale see „mul pole aega“-tunne, olla viivuks iseendaga, vaikselt paigal..., siis uuesti astuma hakata, suurema energia ning ehk kummalise naeratusega suunurgas. Südame ja meeltega jutustatud lood ning enda sisse kaemine on meeletult tervendava ja tervistava jõuga!

 

SINUST:

„Ainus rikkus, mis jääb alatiseks sinuga, on see, mille oled ära andnud.“ /Marcus Aurelius/  

Kallis Hooandja, kui Sul on võimalik, palun aita täita mul minu suurim unistus ja ühtlasi selle läbi aidata neid, keda „naeratav kuu“ võiks tähtedeni utsitada! Küljendamine ja trükkimine on see, mille peale Sinu abi läheb, kuna nii mahukat ja peavoolust erineva ülesehitusega raamatut ei julge kirjastused oma kuludega välja anda. Aitäh teile, maailma armsaimad inimesed, kes olete mind seni aidanud tasu soovimata! Palun andestust puudelt, kes minu unistuse pärast paberiks muutuvad, kuid kinnitan Sulle, kallis Hooandja ja Unistuste täitja, et mu raamat pole ühekordne reisikiri, mis pärast riiulisse seisma jääb. Trükki läheb raamat juba selle aasta juuli lõpus ja augustist novembrini peaks ta kenasti soovijani jõudma.

Suur aitäh Sulle, armas Hooandja ja Unistuste täitja!

Soovin, et Sinu suure südame headus jõuaks Sinuni Sulle vajalikul moel ringiga tagasi...

 

Südamest tulevad kingid...

Kingitused jõuavad teieni  kas läbi interneti avaruste (Naeratava Kuu virtuaalne animeeritud tänukaart; raamatu peatükid pdf-ina; kokkulepped õdusa õhtu, hüpnoosiseansi, matka, rääkima kutsumise osas); posti teel (postkaardid); Eesti erinevates keskustes – Tallinn-Tartu-Pärnu-Viljandi-Kuressaare-Narva jne – kindlalt aadressilt (pühendusega raamatud).

2015.a. novembris kutsun teid kõiki õdusale üllatusi täis õhtule, kus jutustan Naeratava kuu inimeste lugusid... Tänuõhtuga lähestikku toimub stressi maandav hüpnoosi-rännak, kust on võimalik kaasa saada kahe maailma vahel olemise tunne. 2016.a. kevadel või sügisel kohtun kaheks päevaks matkal ühes kaunis Eestimaa paigas. Minu poolt seltskond, lõkkelood, matkarada, õhtune matkasupp ja hommikune puder. Sinul tuleb vaid kohale tulla kena matka- ja magamisvarustuse ning suure südamega, mis Sul niigi põues põksub. Ja alates sügisest 2015 saad mind Eesti piires kutsuda jutustama lugusid mujal elamisest või hoopis hüpnoosist.

LISA...

Minu romaanid on veel avaldamata. Ometi võid minu eri maid puudutavaid artikleid lugeda siit, et vähemalt natuke minu stiilist aimu saada. Naeratava kuu inimesed aga on sama kaugel reisikirjast kui päikesepaiste on lõkketulest...
  • 105 backers
  • 4199€raised of 3792€ goal

Successful project

This project was funded on 19.Jul.2015