Noorteorkestri Reaalmažoor talveplaat User's  Noorteorkester Reaalmažoor project in the category Music

Tere, head hooandjad!

Meie oleme noorteorkester Reaalmažoor. Meie kollektiiv sai alguse 2007. aasta kevadel Tallinna Reaalkoolist ja on nüüdseks kasvanud 18-liikmelisest õpilasorkestrist ligi 50-liikmeliseks noorteorkestrist, mis ühendab andekaid ja suure südamega noori muusikuid, orkestrante. Oleme ainus orkester Eestis, kes esitab ainult n-ö mitteakadeemilist muusikat ehk levimuusikat, filmimuusikat jms. Meie koosseisus on kõik harjumuspärased sümfooniaorkestri instrumendid, kuid millele on juurde liidetud ka bänd.

Oleme andnud üle 60 kontserdi, meie repertuaaris on ligi 250 lugu ja meil on olnud suur au töötada koos väga paljude tunnustatud eesti artistidega (Nele-Liis Vaiksoo, Hanna-Liina Võsa, Kaire Vilgats, Liisi Koikson, Mari Pokinen, Siiri Sisask, Hannaliisa Uusma, Evelin Võigemast, Birgit Õigemeel, Tõnis Mägi, Märt Avandi, Priit Võigemast, Oliver Kuusik, Jarek Kasar, Marten Kuningas jpt).

Varem oleme välja andnud oma debüütplaadi ”Üle müüri”, osalenud Nele-Liis Vaiksoo ”Pipi laulude” plaadi salvestamisel ning peagi näeb meie osalusel ilmavalgust ka Jarek Kasari ja Uku Uusbergi eesti algupärase ooperi ”Katuselt” heliplaat.

Kuna eestikeelset jõulu- ja talvemuusikat suure orkestriga on Eestis tehtud pea olematul hulgal, siis on meie sooviks seda auku ühe kvaliteetse ja mastaapse CD-ga veidigi parendada. Kavatseme talletada 13 lugu, mida varem suure orkestriga tehtud ei ole (nt T. Mägi „Jah, ma nägin lumevalgust“, Maarja „Sajab lund“, M. Johansoni „Külm“, R. Sibula „Tähesära“). Selle kaudu elavdame ning rikastame ka kohalikku kultuuripilti uute kvaliteetsete orkestri arranžeeringutega, mida tänapäeval väga laialdaselt kahjuks ei tehta ja mille tegijaidki meil napib.

Kuna talvisel ja iseäranis jõuluperioodil on inimeste muusikavajadus erakordselt kõrge (vaadates nt kontserdikülastusi ja plaadimüüginumbreid), siis soovime, et inimestel oleks võimalik oma plaadiriiulisse hankida ka plaat, kus ei mängi ainult 5-6 muusikut, vaid kus ilusa eesmärgi nimel pingutab ligi 50 innustunud ja andekat noort muusikut ning neile lisaks veel armastatud eesti artistid, kellel peale ilusa hääle on ka midagi öelda.

Teie abiga loodame katta osa salvestuse ja plaadi tootmisega seotud kuludest. Plaadi soovime valmis saada novembri lõpuks. Salvestusprotsess ise toimub Eesti Raadio I ja II stuudios, toonmeistriks üks oma ala tippe Eestis – Teet Kehlmann.

Meie tegemistel on võimalik silma peal hoida Facebookis, meie vanemaid videosid on võimalik vaadata Youtube-is.Suurema huvi korral vaadake ka meie vabariigi aastapäevale pühendatud muusikaprogrammi „Teel koju“ ning meie viimast ülesastumist heategevuskontserdil „Laulu sõdurile“.

 

Suur aitäh!

Teie noorteorkester Reaalmažoor