Kuidas nutitelefoniga häid pilte tehaUser's  Mati Roosalu project in the category Print

Tere! Minu nimi on Mati Roosalu. Mõned kutsuvad mind Digimatiks. Ma olen fotograaf ja mulle meeldib pildistada. Olen fotograafiaga tegelenud nüüdseks juba 60 aastat.

Alustasin harrastajana. Isa juhendamisel veetsin palju tunde pimedas toas, suurendades ja ilmutades must-valgeid paberpilte. Olen töötanud Eesti Televisiooni foto korrespondendina ning mõned aastad ka teeninduskombinaadis. Viimased 27 aastat olen juhatanud fotofirma Maksifoto töid ja tegemisi. Laiemale üldsusele mõeldud käsiraamatu kirjutamisele olen ma mõelnud juba aastaid aga alati on olnud kiired ajad ja nii lükkus see mõte edasi, kuni koroona kriisi saabumiseni. Tänu liikumisvabaduse piirangutele tekkis mul palju vaba aega ja nii ma otsustasingi kirjutada käsiraamatu pealkirjaga "Kuidas nutitelefoniga häid pilte teha".
 


 

Oma igapäevases töös puutun ma pidevalt kokku ühtede ja samade probleemidega. Nutitelefoni kasutajatel on palju häid ja põnevaid ideid, kuid puudu jääb elementaarsetest tehnilistest oskustest.

Oma raamatus jagan ma näpunäiteid nutitelefoni kaamera seadistamiseks ning annan soovitusi erinevate pildirežiimide kasutamiseks. Toon palju praktilisi näiteid erinevate olukordade jäädvustamiseks. Juttu tuleb ka lühivideo filmimisest.

Ma loodan, et saan sind aidata. Selle raamatu abil saad sa oma nutitelefoni kaamerast välja pigistada nii öelda viimast ning sinu pildid saavad olema pilkupüüdvad ja kvaliteetsed.
 


 

Raamat tuleb kammköites sest nii on seda mugav laual lahtiselt hoida, suurusega 164x164mm. Raamatus on 88 lehekülge. Trükikojast saan selle kätte septembrikuus.
 


 

Kui sa otsustad mind toetada, siis saad selle raamatu kätte enne, kui see kauplustesse müügile jõuab ja tavahinnast tunduvalt soodsamalt. Veel pakun ma sulle võimalust saada koos raamatuga ka kinkekaart digipiltide väljatrükkimiseks lihtsalt ja soodsalt.

Kolmele suurtoetajale teen ma aga veelgi väärikamad kingitused. Neil on võimalik saada tavahinnast tunduvalt soodsamalt uue iPhone'i, Samsungi või Xiaomi nutitelefoni omanikuks.

Kingitused saadan sulle postiga Omniva või Smartposti pakiautomaati.