Andry Ervaldi raamatu "Ole sa, kes sa oled. Ettelugemise lood" välja andmineUser's  Maarja Yano project in the category Print

Päris raske on iseennast leida — ära tunda, kes sa oled. Oled sa nagu see kana, kes tahab saada suusahüppajaks, ise märkamata oma munemise annet? (Kuigi teised linnud sind isekeskis lausa kuulipildujaks kutsuvad.) Või oled nagu ämblik, kes on peaaegu rahul oma rolliga siin ilmas, kuni üks võrku jäänud kärbes sulle "aitäh" ütleb? Või oled nagu see tiiger, kelle unenägu sebra omaga vahetusse läks?

Raamat "Ole sa, kes sa oled. Ettelugemise lood" koosneb juttudest, mis tuletavad meelde endaks olemise tunnet. Just ette lugedes — kas lapsele, vanemale või iseendale — ärkavad need lood tõeliselt ellu. Kes proovib, saab kohe aru.
 


 

AUTOR

Andry Ervaldit tuntakse eelkõige kui jutuvestjat ja õpetajat. Koolis töötas ta vaid loetud aastad, aga tal oli õpilastele selline mõju, et suur osa neist sai osaks tema eluaegsest äärmiselt laiast sõpruskonnast.

Andry leidis, et õppimise protsessis on enne tähenduse või üldistuseni jõudmist vaja tegeleda tajumisega.

Esiteks tuleb reaalsust äärmiselt tähelepanelikult jälgida.
Seejärel märkame selles veidruseid, ebakõlasid ja omapära.
Edasi saab hakata otsima selles kõiges tähendust.

Sellist mõtestatust on tugevalt tunda ka Andry lugudes, mida ta oma õpilastele jutustas.

"See on haruldane oskus jutustada nii, et kokku saavad elu absurd ja filosoofia, argine ja ülev, nõnda, et nii lapses kui ka täiskasvanus tekib lugedes või kuulates mingi eriline lumm, on korraga kergem ja avaram edasi olla," ütleb lastekirjanduse ekspert Veronika Kivisilla Andry juttude kohta.

 


 

KUNSTNIK

Kristel Maamägi on üks paljudest, kelle mentoriks Andry lapsepõlves oli. Tema erioskus on luua lummavaid ja maagilisi maailmu. Teatrikunstnikuna on ta seda suutnud näiteks Eesti Noorsooteatri lavastustes "Röövlitütar Ronja" ja "Momo".

Piltide kaudu lugude jutustamine on tal loomuses, nii on ta illustratsioonidele lisaks avaldanud mitmeid koomikseid.
 


 

KUJUNDAJA

Stella Skulatšjova on tundliku lähenemisega graafiline disainer, kes seni kujundanud näiteks Kristiina Ehini luulekogu "Aga armastusel on metsalinnu süda", Berit Kaschani luulekogu "Hommikune vahetus" ning Hele-Mai Alamaa ja Merje Liivaku raamatu "Metsaköök" (kauneima raamatu konkursi Rahva Raamatu eripreemia 2018).
 


 

KIRJASTAJA

Olen Maarja Yano, Andry tütar, Kristeli ja Stella sõber ja raamatu "Ole sa, kes sa oled. Ettelugemise lood" kirjastaja. Igapäevaselt on mu elu seotud Jaapaniga — nii õpetamise, kultuuri vahendamise kui ärikoostöö kaudu. Olen raamatu "Minu Tokyo. Nähtamatu piiri taga" autor ja kirjutan ka oma blogis.
 


 


 

PLAANID

Avaldame raamatu mais 2023. Kingitused saadan toetajatele tasuta pakiautomaadiga, kui ei lepi kokku teisiti. Ka välismaale saadan, aga siis palun tasuda saatmiskulu.

2014 euroga katan kunstniku kulud
3073 euroga katan kunstniku kulud ja kolmandiku kujundaja kuludest
4148 euroga katan kunstniku kulud ja pool kujundaja kuludest
5224 euroga katan raamatu avaldamisega seotud põhikulud ja julgen tõsta tiraaži 700 raamatuni.

Summadesse on arvestatud ka Hooandja tasu.

Raamat toodetakse Eestis ja kulud 500 raamatu trükiks Tallinna Raamatutrükikojas katan Kultuurkapitali toetusega. Lisaks katab toetus u 40% kunstniku kuludest.

Suur aitäh, et kaalud meie rõõmuprojekti toetamist!

Maarja Yano
Andry tütar, raamatu kirjastaja

  • 248 backers
  • 6375€raised of 5224€ goal

Successful project

This project was funded on 21.Apr.2023