Oma keraamikaahi Pikakannu lastele!User's  Pikakannu project in the category Civic initiative

Pikakannu Kool on väike  kogukonnakool Võrumaa idaservas, keset metsi ja rabasid.

Kohalik omavalitsus sulges põhikoolina tegutsenud kooli 2012.a.

Soovides siiski pakkuda oma lastele haridust kodulähedases, armsas koolis, asutas lastevanematest koosnev mittetulundusühing ise kooli ning koolitegevus jätkus sama aasta sügisel.

Oleme veendunud, et kaasaegne haridus ei koosne ainult kirjutamis-lugemis-ja arvutusoskustest ning peame huviharidust sama tähtsaks.

Kõik meie kooli 22 last osalevad mitmes huviringis ning kõik meie kooli õpetajad oskavad ka väljapool koolitunde anda lastele võimaluse end huvitegevuses rakendada. Kui kooli koor läheb lavale, siis jäävad saali ainult lapsevanemad ja sülelapsed.  Meie teatristuudio  võidab igal konkursil kuhu läheb, auhinnalisi kohti. 

Kunsti-ja keraamikastuudios valmivad Võru keraamiku Aivar Rumvolti juhendamisel armsad savinõud-ja kujukesed. Õige vormi saamiseks tuleb kõik laste teosed transportida Võru linna ja seejärel Pikakannule tagasi.

Et laps saaks kogu protsessis algusest lõpuni ise osaline olla, vajame keraamikaahju. 

Meie ettevõtmisi on kahel korral toetanud Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Viimane projekt on suunatud just laste huvitegevuse arendamiseks.

Keraamikaahju soetame projekti omaosalusena.

Hea Hooandja! Sinu toetus annab võimaluse avastada ja arendada lapses andeid, mis võivad kaotsi minna….annab võimaluse luua ja muuta käegakatsutavaks väikesed unistused.

Aitäh , et aitad kaasa maalapse haridusteele!