Jaak Johansoni "Ööö-, päeva- ja lauluraamatu" väljaandmineUser's  Kaarnakivi selts project in the category Print

"Ööö-, päeva- ja lauluraamat" koosneb Jaak Johansoni lauludest, joonistustest ja mõttepäevikute katketest. Sel aastal meie seast lahkunud Jaak oli tuntud laulikuna, aga tema kunstnikukäsi ja loometeekond on seni varju jäänud. Niisamuti pole tema laulud varem kaante vahele jõudnud. See raamat viibki täide Jaagu soovi oma looming mingis mahus "ära kaanetada".
 


 

Paul-Eerik Rummo kirjutab raamatu sissejuhatuses:

"Küllap Jaagus peitus omajagu ka maailmaparandaja-ambitsiooni, võibolla ka tahtmist silma paista – ega päris ilma selleta naljalt ei satu avaliku esineja ja sõnumisõnastaja rolli. Aga see pole kõige olulisem, kui see üldse oluline on, igatahes mitte olemuslik. Küsimus on asjade loomulikkuse, põhilise enesestmõistetavuse äratundmises."
 


 

Jaagu intensiivne kunstnikukäsi, tema iseloomust vist lahutamatu, oli väga viljakas. Raamatusse õnnestub meil mahutada tema lauldud laulude paremik, aga mõttepäevikutest ja graafikateostest suudame anda vaid ühe põgusa ülelennu. 

Suurema hoo andjatele on ka kingituseks Jaagu originaalteos. Stiilinäidis Jaagu graafikast:
 


 

Kuna Jaak ei jõudnud kõiki oma laule ise välja kirjutada, siis peame osa lauludest esitama trükikirjas. Aga mõned laulud õnnestus meil Jaagu arhiivist üles leida.
 


 

Jaagu raamatu lükkavad lahti:

Tõnis Tootsen ja Krista Citra Joonas – toimetajad-koostajad
Mae Kivilo – kujundaja-koostaja
Kaarnakivi seltsi kirjastus, kaarnakivi.ee

Hoogu saab anda kuni Jaagu sünnipäevani 15. detsembril.
 

Related projects

Estonian science fiction novel "The Gods To Be"

  • 9%raised
  • 282€pledged
  • 28 days to go