Õpilaste teadusfestivalUser's  Eesti Teadusagentuur project in the category Technology

Hea toetaja!

Eesti Teadusagentuur korraldab kolmandat korda Õpilaste Teadusfestivali, mis toimub 27.-28. aprillil Tallinna Lauluväljakul. See on üks suurimatest tasuta haridusüritustest Eestis, mis tutvustab õpilastele ja nende õpetajatele teaduse, tehnoloogia ja inseneeria põnevat maailma.

Teadusfestival paneb sellel osalenud lapse silmad särama – oma teadusprojekte tutvustanud algklasside lapsed ja nende õpetajad on saatnud meile pärast üritust südamlikke tänukirju. Festivalil saavad õpilaste teadustööde riiklikul konkursil osalevad õpilased kahe päeva jooksul huvilistele ja žüriile oma uurimistööd tutvustada ning parimad pälvivad tunnustuse. Toimuvad teadusteatrite etendused, tegevust pakuvad teaduse populariseerijad ning osaleda saab töötubades. Sel aastal näiteks ehitatakse pudelrakette ja saadakse teada, kuidas astronoomid kasutavad oma töös valguskõveraid tähtede ning eksoplaneetide uurimiseks. Õpilaste jaoks pole vähem põnev automatiseerida nukumaja, uurida mil moel töötab süda ning kuidas kasutada tuleviku ehitistes virtuaal- ja liitreaalsust.

Kohaletulekuks vajaliku transpordiga ei ole meil kahjuks võimalik toetada neid Eestimaa koole ja klasse, kes tahaksid üritusest külalistena osa saada. Siit ka meie projekti mõte – ole hea, anna hoogu Teadusfestivali bussidele, millega saavad kohale sõita ka need õpilased, kellel poleks muidu võimalik osaleda.
 


 

Kuidas Sinu panus aitab?

Kogu hooandjate poolt toetuseks saadud summa läheb bussitranspordiks – busside suurus on erinev, samuti sõltub transpordikulu kohale sõitmise kaugusest, jäädes orienteeruvasse vahemikku 250-500 eurot ühe bussi kohta.

Teadusfestivalil on oluline koht läbi aasta toimuvate süsteemsete tegevuste seas, mis aitavad äratada ja hoida õpilaste huvi teaduse, tehnoloogia ja inseneeria vastu ning nii siduda nende valdkondadega teadlikud karjäärivalikud tulevikus. Teadusfestival aitab kaasa teadus- ja tehnoloogiapakti eesmärkide saavutamisele. Festivali kohta saab infot teadusagentuuri kodulehelt.

  • 19 backers
  • 908€raised of 600€ goal

Successful project

This project was funded on 24.Apr.2017