ParandusbussUser's  Jiri Krejci project in the category Civic initiative

Oleme MTÜ Paranduskelder, kogukondlik töökoda, mis on suunatud parandamisele, taaskasutusele ja isetegemisele. Meie eesmärgiks on populariseerida parandamist kui ühte vajaliku komponenti ringmajandusel põhinevast maailmast. Üks kõige mõjukam viis selle eesmärgi teenimiseks on Paranduskohvikute korraldamine.
 


 


 

Paranduskohvik on rändav üritus, kuhu kutsume kohale kuldsete kätega inimesi ning huvilisi koos oma katkiste asjadega, mis kohapeal koos korda tehakse. Nõnda pikendame esemete eluiga (säästame keskkonda ja ressursse) ning inimesed omandavad parandamisealaseid oskusi. Seni oleme korraldanud Paranduskohvikuid Tartu erinevates kultuuri ja kogukondliku tegevusega seotud kohtades. Aastatega on aga järjest enam tulnud võimalusi ja kutseid korraldada Paranduskohvikuid väljaspoolt Tartut. Selleks, et saaksime ümber Eesti rännata ja näidata inimestele, et asju saab ka ise parandada, soovime Hooandja kampaania abiga soetada parandusbussi. Aita meil levitada paranduskultuuri!
 


 

Parandusbussis on meil kaasas kõik vajalik selleks, et saaksime korraldada Paranduskohvikut ükskõik kus. Bussis on üldised tööriistad, mõned materjalid, rataste tööriistad, terituspink, kompressor, õmblusmasinad ja lihtsama elektroonika parandamiseks vajalikud seadmed. Bussi mahub ka 4 klapplauda ning 8 klapptooli. Lisaks on koht kohviku toidu vedamiseks. Bussi mahub istuma kokku 6 meistrit, et sõit oleks lõbusam ning kohapeal piisavalt juhendajaid. Meistrid on meil üldiselt kõik vabatahtlikud. Eduka ürituse korraldamiseks läheb meil vaja vaid elektrit ning võõrustaja poolt kohvi - muu saame ise toodud :).
 


 

Bussi soetame esimesel võimalusel ning sügise ja talve jooksul tuunime Parandusbussiks. Tiirutama ringi ümber Eesti hakkame uuel aastal.
 


 


 

  • 321 backers
  • 7382€raised of 7000€ goal

Successful project

This project was funded on 12.Dec.2020