Film Eesti paraspordistUser's  Karl Agapuu project in the category Film & Photo

Toome parasportlased varjust välja
 

MILLEKS SEDA VAJA ON?

Oleme teinud publiku-uuringu, millest saime kinnitust, et inimeste vähesed teadmised paraspordist ei ole jäänud mitte nende huvi taha, vaid vähese meediakajastuse taha. Suurem osa filmi sihtgrupist saab infot online-uudisteportaalidest. Kuigi meil on mõned sportlased, kes nüüdseks ületavad uudiskünnist juba tihemini, siis enamiku jaoks on reaalsus üks artikkel iga nelja aasta tagant. Sportlase jaoks tähendab see paraku väiksemat fännibaasi ning riigi toetustele lootma jäämist. Kui sinust meedias ei räägita, siis erasektori sponsorid ei ole huvitatud.

Puudulik erasektori huvi on atraktiivse fännibaasi puudumise tõttu,
atraktiivne fännibaas puudub vähese meediakajastuse tõttu,
vähene meediakajastus on puuduva publiku huvi tõttu,
publiku huvi puudub vähese meediakajastuse tõttu.


Intervjuu Egert Jõesaarega peale Rio de Janeiro Paralümpiat ainsast Õhtulehe artiklist tema karjääri jooksul (11.01.2017)

Uute sportlaste leidmine on paraspordi organisatsioonide jaoks kulukas ning ajamahukas. Film aitab tuua parasporti esile, et potentsiaalsed sportlased leiaksid lihtsamini tee spordiklubide juurde. Sport annab eneseteostusvõimaluse, seab sihid ja eesmärgid ning annab elule uue hingamise.

Meie publiku-uuringust selgus, et inimeste jaoks on jäänud arusaamatuks, kuidas erinevad sportlased teineteise vastu võistlevad. Filmis räägime erinevatest võistlusklassidest ja puuetest ning seletame sportlaste ja treeneritega lahti erinevad alad ning võistlusklassid. See teeb uue fänni jaoks sisenemise parasporti lihtsamaks.
 

PROJEKT

Meie kogu projekt koosneb neljast osast:

 • fotonäitus,
 • sotsiaalmeedia video,
 • üritused koolides,
 • dokumentaalfilm.

Projekti eesmärk on tutvustada Eesti parasportlaseid ning parasporti.

Hooandja toetust küsime dokumentaalfilmi tegemiseks.

Film on jagatud erinevatesse etappidesse, millest esimese osa filmisime ära enda jõududega. Järgmiseks on meie võttegruppi ees ootamas intervjuud omavalitsusjuhtidega, teiste sportlastega, treeneritega ning oma ala spetsialistidega. Toetuseks kogutud summa läheb tehnika rendiks, võttegrupi transpordiks, ning filmimisega seotud kulude katteks. Kui ületame eesmärgi, läheb summa järgmise etapi eelarve täitmiseks.
 

EESMÄRGID

Meie projektil on viis peamist eesmärki:

 • suurendada inimeste teadlikkust Eesti parasportlastest ning Eesti paraspordist,
 • tutvustada parasporti,
 • tuua spordi juurde uusi talente,
 • vähendada stigmat,
 • tuua parasportlastele rohkem sponsoreid erasektorist.

Dokumentaalfilmi osa sellest piirdub peamiselt paraspordi tutvustamisega.
 

FILM

Loo keskmes on Eesti parim parakettaheitja ning hetke üks parimad parasportlaseid Egert Jõesaar.
 


 

Kuidas Hara metsade vahel üles kasvanud liikumispuudega poisist sai tippsportlane, kes püüdleb Olümpiamedali poole ning on tänaseks võistelnud kahekümnes erinevas riigis üle maailma?

Filmis jälgime Egerti ettevalmistust Tokyo Paralümpiaks ja räägime teiste Eesti paraspordi tippu kuuluvate sportlastega ning uurime, mis aladega nemad tegelevad.

Kohalike omavalitsuste juhid räägivad, kuidas vallad ning linnad toetavad puudega inimesi ja nende sportimisvõimalusi. Piilume ühe profisportlase rahakotti ja uurime, mille peale ja kui palju üks sportlane aastas raha kulutab. Kust ta selle raha saab? Saame ka selle teada.

Uurime, miks meie projekti kangelased on valinud sportlase karjääri. Räägime erinevatest puuetest ja saame teada, kuidas puudega inimesed saavad treeningutega alustada.

 • 107 backers
 • 3538€raised of 3463€ goal

Successful project

This project was funded on 10.Jul.2020

Related projects

BFM Creative Doc Collective – 10 talents, 10 films

 • 14%raised
 • 755€pledged
 • 28 days to go