Pärnu 100 kodukondaUser's  Andres Adamson project in the category 

Minu nimi on Andres Adamson. Elan Pärnus. Olen teinud fotograafina ja illustraatorina kaastööd mitmetele ajakirjadele ja kirjastustele, küljendanud ja kujundanud mitmeid raamatuid, joonistan iganädalaselt Pärnu Postimehe arvamus-  ja muude lugude juurde. Õpetan fotograafiat Pärnu kunstikoolis. Vaata ka www.andresadamson.com

Märtsis 2017. a alustasin projekti mis on pühendatud Eesti Vabariigi – meie ühise kodu – 100ndale aastapäevale. Võtsin eesmärgiks pildistada 100 kodu Pärnu linnas ja lähiümbruses ja anda välja fotoraamat “Pärnu 100 kodukonda”. See on ka Eesti riigi juubeli puhul tehtavate kingituste nimekirjas.

Tulemuseks on ka ajaloo jäädvustuse kus praegune ajahetk meie järeltulijatele salvestub. Usun, et paber säilib paremini kui failid. See on raamat ühest eesti linnast, vaadatuna seestpoolt läbi meie kodude ja meie enda.


Pildistamist ja muid eeltöid on juba toetanud Kultuurkapital ja Pärnu Linnavalitsus. 
Pool raamatu trükikuludest loodan saada Kultuurkapitalilt. Siiski jääks trükikojale maksmiseks puudu veel orienteeruvalt pool summast. Loodan Hooandja abil saada põhiliselt Teie toetust raamatu eelmüügi näol, et nii trükikulud katta. Olen tänulik ka väiksemate summade eest – saan vastu pakkuda raamatusse trükitud nimelise tänu.

Koostöös Pärnu Muuseumiga saavad 100 kodu pildid ka näitusena kõigile vaatamiseks. Olete kõik oodatud näituse avamisele 4. detsembril. Näitus jääb Pärnu Muuseumis avatuks jaanuari lõpuni.

Tänan kogu südamest kõiki neid toredaid inimesi kes on selle raamatu peategelased kõigi oma soojade kodudega. Tänan juba ette ka kõiki neid kes soovivad seda suurt tööd kaante vahele aidata.

Aitäh.

 

Projekti Facebooki leht: www.facebook.com/AndresAdamsonFotoprojekt/

Andres Adamsoni fotode koduleht: www.andresadamson.com

ja Facebookis: www.facebook.com/valgusejaht/