PAUL. Poistele, kes ei osanud elada.User's  Dagmar Raudam project in the category Print

Tere ja aitäh, et oled huvitatud minu ettevõtmisest Hooandjas!

Minu nimi on Dagmar ja soovin välja anda romaani "Paul", alapealkirjaga "Poistele, kes ei osanud elada."

Olen üle kümne aasta korraldanud filmifestivali PÖFF ja koostanud Tartuffi filmiprogrammi. Olen raamatu "Minu Gruusia" autor ja "Minu New York" ning "Kassikõnd" kaasautor. Lisaks olen kirjutanud hulga artikleid erinevatesse väljaannetesse.

Eelpool nimetatud kirjutised on olnud kõik tellimustööd ja järginud kindlaid etteantud formaate. Nüüd aga olen kirjutanud romaani, mille tegevustik tõukub küll isiklikest üsna valusatest kogemustest (milline romaan ei oleks?), kuid tervikuna on tegemist fiktsiooniga, mida võib nimetada isegi ohuromaaniks. See on lugu ühe poisi kasvamisest, arengust, unistustest, valikutest ja mittevalikutest, kõigest sellest, mis meie elu mõjutab ja millest lõpuks kujuneb üks saatus, üks elu, üks lugu, mis lõpeb liiga vara ja mitte nii, kuis võiks.

Usun, et äratundmist on siin kõigile. Nii minu põlvkonnakaaslastele, kellele peaksid omaaegsed arusaamad ja igapäevaelu detailid heldinud naeratusega meenuma, kui noortele, kes maadlevad täna samade dilemmadega, vaatamata muutunud ühiskondlikele oludele. Nii elus edu saavutanutele, kui vähemedukatele lugejatele, sest miski siin elus ei ole muutumatu ja püsiv ja homne võib meid üllatada nii heas, kui halvas.
 


 

Vaatamata romaanis aset leidvatele dramaatilistele sündmustele on raamatu toon kerge ja ma ei jäta ühtki juhust kasutamata, et elu absurdsust huumoriga vürtsitada.
 
Olen õnnelik, et raamatu kujundamisel tulevad appi kogenud kunstnik Jarõna Ilo, graafiline disainer Eva Peedimaa ning raamatu esitluse viib läbi armastatud kirjanik Andrus Kivirähk.

Tänutäheks toetajatele pakun võimalust saada osa raamatu esitlusest, mida planeerin käesoleva aasta aprillikuusse, pühendusega raamatuid ning kui olud lubavad, toredat koosviibimist sõprade ja toetajatega. 

Soovin Hooandja keskkonnas lahkete toetajate abiga koguda vähemalt poole raamatu väljaandmisega kaasnevatest kuludest ja loodan, et selle tulemusena leiab lugeja meie kauni ja südamliku romaani raamatulettidelt vaevata üles.

  • 77 backers
  • 2992€raised of 2250€ goal

Successful project

This project was funded on 30.Mar.2021