Pisila Puidupesa meisterdamisnurk pereleUser's  Elar Bugajev project in the category Technology

Tere hooandja!

Mina olen Elar Bugajev. Valmistan Pisila Puidupesas enamasti lastele puidust mänguasju ja vahendeid. Kuna erinevate töövõtete katsetamise isu on suur, siis satun vahel ka täiskasvanutele asju valmistama. Siiski on just lastele mõeldud asjade valmistamine mu südame võitnud, isegi siis kui perega metsas telgime. Nii on juba mitmesse RMK lõkkekohta jäänud seal leiduvast puidust valminud mänguasjad. Seda traditsiooni kavatsen kindlasti jätkata ka edaspidi, sest laste rõõm on ka minu rõõm.
 


 

Oma toimetamistega tekib mul palju erineva kujuga väiksemaid puidujääke, mida olen jaganud lasteaedadele ja samuti ka lastele-vanematele koju. Puidutükkidele järele tulles on päris mitmed lapsed sattunud mu töökoda uudistama ja saanud näha/proovida erinevaid puutööga seotud tegevusi. Veel olen ma käinud oma materjali ja tööriistadega laste sünnipäevadel, kus lapsed on saanud kasutada erinevaid tööriistu ja meisterdada puidust seda, mida nad on soovinud.
 


 

Nende laste ja ka oma 6-aastase poja puiduga meisterdamiste järgi olen kindlalt veendunud, et pea igale lapsele meeldib puiduga toimetada. Selle eelduseks on see, et nad saavad valida neile sobiva tegevuse, teha seda omas tempos ja eakohaste vahenditega.

Sellise tegevuse jaoks soovingi oma puutöökotta (Võru linnas) luua sel kevadel meisterdamisnurga perele, kus:

  • laps ja vanem saavad koos meisterdamas käia ja samas saavad uudistada ka minu toimetamisi
  • on olemas erinevad tööriistad ja tööpingid, millega vastavalt lapse vanusele ja võimekusele saavad toimetada näiteks juba ka kaheaastased lapsed
  • laps saab rahulikult õppida kuidas kasutada ohutult erinevaid tööriistu ja masinaid
  • eesmärgiks ei pea olema mingi eseme valmistamine, vaid hoopis kogemus
  • laps saab katsetada ja proovida uusi tegevusi
  • lisaks klassikalisele puiduga meisterdamisele saab laps ka näiteks lihtsalt akutrelliga auke puurida nii palju kui soovib, liimida kokku väikeseid puidutükke selliselt nagu ise soovib, imeda tolmuimejaga saepuru või proovida millist iganes puiduga seotud tegevust 

Eesmärk 2500€ aitab sisustada meisterdamisnurga erinevas vanuses lastele sobiva mööbliga, tööriistade ja masinatega. Näiteks nagu PLAYmake ja Unimat tööpingid, mis on mõeldud kasutamiseks alates 4. ja 8. eluaastast, aga tean, et mõistval juhendamisel ja omas tempos saavad edukalt nende pinkidega toimetada ka nooremad. Kui juhtub, et hoogu antakse üle eesmärgi, läheb kogu hoog meisterdamisnurga täiendamiseks kuni sinnani, et tekib võimalus korraldada ka lastele puutööringe.
 


 

Minu tegemiste ja toimetuste kohta saad rohkem näha siit:
Pisila puidupesa Instagram
Pisila Pere Instagram
Pisila puidupesa facebook
Pisila koduleht

  • 86 backers
  • 3002€raised of 2500€ goal

Successful project

This project was funded on 10.Apr.2024