Polina "Helisevate muinaslugude" CD plaatUser's  Polina Tserkassova project in the category Music

"Helisevate muinasjuttude ja oma muusikaga kutsun Sind kõrbesse, kus pakun teed kuivatatud virsikutega ja viin Sind mööda tiigri jalajälgi rohelistesse mägedesse, siis pääseme laevaga suurest tormist ja võtame granaatõunapuu all külalisi vastu. Kuulame kivide ja liiva häält ja teekonna lõpuks saad Sa ehk teada kes on muinasjutuvestja..."

Polina Tšerkassova on antropoloog, muusik ja muinasjutuvestja, kes põimib kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte oma muusikaga, mida ta esitab erinevatel haruldastel pillidel. Polina on tegelenud üle 10 aasta muusika ja muinasjutuvestmisega, ta uurib lugude, helide ja kuulamise mõju inimestele, kandes edasi suulise kultuuri traditsiooni ja kaasaegset jutuvestmist.

Tänapäeval vajavad muinasjutte eelkõige täiskasvanud – lapsed tunnevad ja saavad kõigest aru nagunii. Plaadile kogusin nende aastate jooksul mõned oma lemmikutest, mis sobivad nii lastele kui ka täiskasvanutele. Igat muinasjuttu võib kuulata mitu korda. Tihti on nii, et esimesel korral kuuleme tavaliselt juttu, teisel – hakkame paremini muusikat märkama, ja järgmisel korral kuuleme iseennast – seda, kuidas meie endi süda vastu kajab. Väga tihti ütlevad mulle kuulajad, et pärast muinasjuttude kuulamist tekkis neil soov kirjutada unustatud sõbrale, helistada lähedasele inimesele või teha midagi head. Ja nii on muinasjutuvestmist kasutatud aegade algusest selleks, et inimesi vaimustada ja julgustada, neid hoiatada või õpetada midagi tähtsat – kuidas selles keerulises maailmas elada. Ma loodan, et tänu nendele lugudele ja minu muusikale taasavastavad paljud inimesed muinasjuttude kuulamise oskuse ja mõnu.
 


 

Milleks just kuulata? Olen oma senise elu jooksul jõudnud veendumuseni, et meie oskamatusest kuulata tulenevad sageli arusaamatused ja mittemõistmised. Võimalik, et meile ei õpetatud kuulamist, aga kõige tõenäolisem, et me lihtsalt ei kasuta seda oskust kaasaegses maailmas, mis on sotsiaalmeediast ja erksatest visuaalidest niigi üleküllastatud. Kuulates aga muinasjutte areneb meis see, mida kutsun sügavaks kuulamiseks. Muusika, mida ma plaadil mängin, aitab kaasa, et korraks peatuda ja kuulata.

Plaadil kõlavad sellised pillid nagu iraani setar, türgi tšelloesivanem rebab, leedu klarnetivanaisa birbyne, erilised flöödid ja okariinid, nyckelharpa, erinevad löökpillid, mõned enda tehtud pillid ja palju muud. Ja tegelikult tuleb mul välja tervelt kaks plaati. Ainuke erinevus nende vahel on selles, et üks plaat tuleb eesti keeles ja teine vene keeles. Nii et igaüks saab valida endale sobivaimad.

Kogu materjal on mul juba stuudios salvestatud, aga järgnevaks helitöötlemiseks, plaadikujunduse disainimiseks, trükkimiseks ja plaatide ilmumiseks vajaksin toetust. Nii jõuavad plaadid novembri lõpuks valmis ja juba detsembri alguses, veel enne jõule, kutsun Sind Helisevate muinasjuttude esitlusvestmisele, kus saad oma plaadid kätte.

Plaadi esitlusvestmised toimuvad Tallinna vanalinnas Hopneri majas:

 • 9. detsembril kell18:00 eesti keeles
 • 17. detsembril kell 17:00 eesti keeles

ja

 • 10. detsembril kell 17:00 vene keeles
 • 16. detsembril kell 18:00 vene keeles

Olen Sulle väga tänulik, kui annad "Helisevatele muinaslugudele" hoogu ja võimaldad neil lugudel helisema minna. Ühtlasi panustad minu kui muinasjutuvestja ja muusiku suure unistese täideviimisesse - avaldada esimene sooloplaat!

 • 145 backers
 • 4598€raised of 3000€ goal

Successful project

This project was funded on 20.Nov.2017

Related projects

Ikevald's album "Modern Mythology"

 • 96%raised
 • 3343€pledged
 • 25 days to go

Horror Dance Squad new album

 • 31%raised
 • 1075€pledged
 • 28 days to go