Pop-up noortetuba User's  Võru Noortekeskus MTÜ project in the category Civic initiative

MTÜ Võru Noortekeskus kogub raha merekonteineri ostmiseks, et sellesse rajada pop-up noortetuba. Konteineri oleme plaaninud soetada 1. augustiks 2021.

Võru noortekeskus on tegutsenud juba 18 aastat, pakkudes Võru linna ja valla noortele sisustatud huvi- ja vabaajategevusi. Meie noorsootöötaja Kaisa algatas noorte ettepanekust inspiratsiooni saanud projekti pop-up noortetuba.

Mis see pop-up noortetuba siis on?

See on merekonteiner millele on paigaldatud uksed ja aknad, ta on teisaldatav ning selle ees ja katusel on terrass. Pop-up noortetuba tuleb Võru skatepargi juurde ning loob mitmeid võimalusi noortel eneseteostuseks. Noorteoa katuse terrassi saab kasutada lavana, võistluste kohtunike tribüünina või lihtsalt platvormina omamaks suuremat pilti.

Noortetuba on kasutusel kevadest sügiseni ilusate ilmadega ning annab võimaluse liikuda noortele lähemale ja säästab noorsootöötajaid vahendite kaasas kandmisest. Noorsootöötajate pidev kohalolek hoiab ära skatepargis vandaalitsemise. Koos noortega on võimalus mõelda välja uusi projekte ja kaasata neid tegevustesse. Pop-up noortetuba saab kasutada kogukonna ürituste läbiviimiseks nagu näiteks kohvikud, väikesed kontserdid, töötoad ja lisaks saavad talisuplejad kasutada seda riiete vahetamiseks.