Printsess VahtraninaUser's  Ülle Tõnumaa project in the category Print

Mul on ilmunud neli lasteraamatut. Viimane oli “Mees ja tema maja.”
 
See meeldis lastele väga,eriti poistele,kuna mehel tuli paranda hulk sõidukeid, et majaehitaja saaks mehe maja korda teha.
 
Seekordne projekt on “Printsess Vahtranina”.
 
Selle raamatu jaoks on väga toredad pildid joonistanud Sirli Kont.
 
Printsess Heidi elab oma rohelises lossis koos  teiste vahtraninadega.
 
Esialgu tundub kõik vaikne ja rahulik olevat, kuid ühel päeval tundub Heidile, et isa on unustanud kalendrit vaadata. Õues on suur tuul ja perekond peab varjuma tubadesse, kuid Heidi vend on kadunud. Heidi pääastab oma venna ja tänu printsess Vahtraninale püsib perekond koos.
 
Raamatu eelarve on 700 eurot, mis katab trükikulud. Raamat tuleb A4 formaadis.
 
Katkend raamatust:
 
 
PRINTSESS VAHTRANINA SÜNDIS MAIKUU ROHELISSE JA LÕHNAVASSE MAAILMA.
„OH, KUI ILUS BEEBI!“HÜÜDSID KUNINGAS JA KUNINGANNA LAPSUKEST NÄHES. PRINTSESS SAI ENDALE NIMEKS HEIDI. KEVADINE LOSS OLI TÄIS ERKROHELIST VALGUST, MIS TULI VAHTRAPUUDEST JA ROHELISEST MURUST.
„HOIDKE LASTETOA AKNAD KINNI, TÄNA TULEB ESIMENE ÕHKUTÕUS.“ MANITSES KUNINGAS LAPSEHOIDJAID.“ MUIDU LENDAVAD VÄIKESED PRINTSID JA PRINTSESSID KITSEKÜLLA, LILLEKÜLLA JA NÕMME LINNA JA ME EI LEIA NEID ENAM ÜLES.“
VAHTRANINADE LAPSEHOIDJAD SULGESID AKNAD JA LÜKKASID LUUGID ETTE, ET PEREKOND KOOS PÜSIKS.
„MIS ON ESIMENE ÕHKUTÕUS?“KÜSIS VÄIKE VAHTRANINADE PRINTS, KEDA PAULIKS HÜÜTI.
„TUULEHALDJAS KORRALDAB BALLI,“ SELGITAS ISA.
„SEE AJAB KÕIK VAHTRANINAD PISUT PEAST SEGI, NAD TAHAVAD TUULEGA LENNATA. AGA KUI VAHTRANINAD ON LIIGA VÄIKESED, PEAVAD NAD ISE OMA ELUGA HAKKAMA SAAMA.
VAHTRANINADE ÜESANNE ON VILJAKALE MULLALE KUKKUDA, ET IGAST VAHTRANINAST KASVAKS UUS PUU. IGAÜKS JU KANNAB KAASAS SEEMET, MILLEST KASVAB UUS VAHTRAPUU. KUI AGA VAHTRANINA ON LIIGA PISIKE, EI TARVITSE SEE ÕNNESTUDA.“
PRINTSESS HEIDI KASVAS JA MUUTUS IGA PÄEVAGA ILUSAMAKS.TAL OLI ÜLESPIDI OTSAGA NÖPSNINA,MIS ANDIS TALLE ARMSA JA LUSTAKA VÄLIMUSE.
VANAISA VAHTRANINA KIIGUTAS TEDA VÕRKKIIGES. VANEMA KEETIS TALLE JA TEISTELE VAHTRANINA LASTELE VAHTRASIIRUPIT.SEE SOBIS HÄSTI  PANNKOOKIDE JUURDE. SAHVER OLI VAHTRAMAHLA TÄIS.SEE OLI HEA JANU KUSTUTAMISEKS.
PRINTSESS HEIDI MÄNGIS  PRINTSIDEGA JUST  PIEITUST, KUI KUNINGAS VAHTRANINA  LOSSI HOOVI  TORMAS JA HÜÜDIS:“KÕIK RUTTU KOJU! TÄNA ON TEINE ÕHKUTÕUS!“
PRINTSESS HEIDI  KIIRUSTAS KOOS VENDADEGA KOJU.
AKNAD SULETI JÄLLE,LUUGID LÜKATI ETTE.LAPSED ISTUSID VAIKSELT VAIBALE MAHA.PRINTS MIIKAEL TÕI FOTOALBUMI.
„ISA,KES ON SEE POISS,KEDA MA KUNAGI NÄINUD EI OLE?“KÜSIS TA,NÄIDATES SIHVAKA JA RÕÕMSA NOORMEHE PILDIDILE.
„SEE ON PRINTS JOHANN,TA  OLI VÄGA RAHUTU JA PÜSIMATU LOOMUGA.“JUTUSTAS ISA.“KUIGI VAHTRANINADE LASTEL OLI KEELATUD LASTETOAST NINA VÄLJA PISTA,KUI OLI TUULEHALDJA BALL,PIILUS JOHANN ALATI UKSE TAGA,LUURAS LOSSI PÖÖNINGUL JA KÄIS KEELUST HOOLIMATA SAHVRIS MAHLA JÄREL.
KARISTUSEKS KEELATI TAL VEHKLEMISVÕISTLUSEST OSA VÕTTA,AGA SEE EI AIDANUD.ÜKSKORD PISTIS TA JÄLLE NINA UKSE VAHELT VÄLJA,KUI OLI KOLMAS ÕHKUTÕUS JA TA LENDAS KOOS MAHLAKLAASIGA KITSEKÜLLA…