Puhja lasteaed Pääsusilm lastele seiklusradaUser's  Kersti Palm project in the category Civic initiative

TERE HOOANDJA!

Meie, Puhja lasteaed Pääsusilm hoolekogu eesmärgiks on aidata lasteaial soetada väikestele põngerjatele seiklusrada. Selle nimel on mitu aastat juba vaeva nähtud ja raha kogutud, kuid endiselt on eesmärgist pisut puudu.

Meie lasteaias on väga erineva arengutasemega lapsi. Hiljuti avati ka sobitusrühm, kus püüavad ühiskonda sulanduda nii raske kui keskmise puudega lapsed. Meie lasteaed on tubli pakkumaks lastele õuesõpet igal ajal ja alal, alustades töödest põllul, matkadest rabas ja metsas, lõpetades lastele oma isikliku päeva korraldamisega. Soovime väikestele pakkuda lisaks mitmekülgsele õppetööle ka paremat võimalust lõõgastumiseks ja puhkuseks lasteaia õuealal. Pealegi on seiklusrada kasulik kõigi laste füüsilisele arengule ja tervisele. 

 

Seiklusraja soetamise fondi on tublisti toetanud usinad lapsevanemad, küpsetades maitsvaid kooke kohviku tarbeks või tuues lasteaia sügislaadale hoidiseid. Paar aastat tagasi loodi hoolekogu eestvedamisel ja lasteaia muusikaõpetaja juhendamisel lasteetendus “Tsirkus”, kus osalesid aktiivsemad isad. „Tsirkus“ osutus niivõrd populaarseks, et seda mängiti lausa mitu korda. Toonasel etendusel koguti ka kõige kopsakam summa seiklusraja fondi. Oma panuse fondi kasvatamisse on andnud ka lasteaia õpetajad ja lapsed ise, meisterdades erinevaid meeneid ja muud käsitööd, mida müüakse lasteaia laatadel jm üritustel. Lasteaias on väljas ka korjanduskarbid, kuid tunneme, et vajame veel ka teie abi.

Projekteerija sõnul läheb seiklusrada maksma hinnanguliselt 8000 eurot. Mõne aastaga oleme suutnud koguda ~3000 eurot, kuid vajaksime seiklusraja idee teostamiseks veel 5400 eurot.

2019. aastal täitub Puhja lasteaial Pääsusilm 40 aastat rõõmurohket tööd. Koos teie abiga tahaksime lasteaiale tänutäheks ja mälestuseks kinkida selle kauaoodatud seiklusraja. Projekti rahastamise korral seame eesmärgiks seiklusrada valmis ehitada 2019. aasta sügiseks.

Mis oleks tänuväärsem kui puhas rõõm laste silmades ja südametes kui nad seda seiklusrada igapäevaselt kasutavad! 
 

Suur tänu kõikidele Hooandjatele!

Puhja Lasteaed Pääsusilm 2018/2019 õppeaasta hoolekogu