Puutesein Käo PõhikoolileUser's  Hiie Härm project in the category Civic initiative

Käo Põhikool on erivajadustega laste kool. Siin õpivad mõõduka, raske ning sügava intellekti- ja liitpuudega lapsed.

Käo kool panustab iga lapse arengusse. Muusikateraapia tundides kasutatakse gongi, helikausse, kõlahälli jt vahendeid. Kunsti- ja võimlemistunnid toimuvad nii individuaalselt kui rühmale, korraldatakse küpsetamishommikuid, rühmadevahelisi külaskäike ja muud ning käiakse ka väljaspool kooli lastega kohvikus, muuseumis, rabamatkal.

Laps, kellel on piiratud nägemisvõime, omandab teadmised maailmast erinevaid esemeid katsudes.

Last, kellel on raskusi rääkimise ja suhtlemisega, tuleb ärgitada rääkima asjadest, mis on talle meeldivad ja millega ta igapäevaselt kokku puutub.

Lapsele, kes istub ratastoolis, kelle maailm on piiratud käeulatuses olevate asjadega ning kellel puudub võimalus istuda põrandal ja mängida, sobivad kõige paremini asjad, mille juurde saab ta oma ratastooliga sõita.

Kõigile sellistele lastele sobib puutesein. Mänguline puutesein on maailmas ainulaadne õppevahend, mis valmistatakse personaalselt laste (eri)vajadusi arvestades.

Käo kooli puuteseina teema ongi Käo kool. See tähendab, et seinale tuleb koolimaja koos aiaga, kus lapsed palju aega veedavad. Puuteseinal saab olema kooli sümboliks kasvanud suur kastanipuu vahetatavate lehtede, õite ja kastanimunadega, aias olev kiik ning mängumajake. Lisaks palju mängutegelasi – lapsed, õpetajad, lapsi kooli sõidutavad Termaki bussid, kass, koer, orav jne. Puuteseina taevast saab kasutada lastele ilma õpetamiseks – valikus on krõpsuga lisatavad päike, valge pilv ja tume vihmapilv. Lapsed saavad seina katsuda, mängida tegelastega ning rääkida nende tegevustest. Areneb sõnavara ning pimedatel lastel teadmine kooli ümbrusest.

Puuteseina mõõdud on 1200 x 800 cm. See valmistatakse tugevale plaadile ja varustatakse seinakinnitustega. Seda saab kasutada õppetöös nii põrandal kui riputada seinale.

Plaanime selle käsitööna valmiva puuteseina valmis saada ja koolile üle anda veebruarikuu jooksul.

Head inimesed, kui teiegi arvate, et Käo koolipere vajab lastele õppimiseks sellist puuteseina, siis andke sellele ideele hoogu. Oleme tänulikud igale hooandjale ja täname teid meeldivate kingitustega. Näiteks vahvad murupead, millel juuksed kastmise peale kasvama hakkavad, on Käo kooli laste endi tehtud.

Aita kaasa erivajadustega laste arengule!

Lähemalt meist ja meie esimesest puuteseinast saab näha Ringvaate saatelõigust.

 

  • 39 backers
  • 617€raised of 550€ goal

Successful project

This project was funded on 11.Dec.2014